Haker, który wykradł nagie zdjęcia Jennifer Lawrence, został skazany na 8 miesięcy więzienia

Sergiusz Kurczuk
31.08.2018 12:24
Haker, który wykradł nagie zdjęcia Jennifer Lawrence, został skazany na 8 miesięcy więzienia Fot. Los Angeles Times / Polaris/East News

W 2014 roku doszło do wycieku rozbieranych zdjęć znanych aktorek, między innymi Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst i Kate Upton. Jeden ze sprawców kradzieży usłyszał wyrok sądu. 

Kilka lat temu Hollywood wstrząsnęła sprawa zhakowania komputerów wielu sławnych aktorek, między innymi Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst i Kate Upton. Grupa hakerów wykradła z urządzeń poufne dane gwiazd, w tym ich rozbierane zdjęcia. Fotografie zostały wypuszczone do sieci, co wywołało skandal. W śledztwo włączyło się FBI i zaczęło szukać sprawców przecieku. W końcu udało się znaleźć przestępców, oskarżonych przez Lawrence o „przestępstwo seksualne”. Gwiazda niejednokrotnie opowiadała o tym, że czuje lęk i została upokorzona. Jednym ze sprawców kradzieży danych był George Garofano. 

Nagie zdjęcia Jennifer Lawrence - haker został skazany na karę więzienia

Garofano przyznał się już do winy kilka miesięcy temu. Postawiono mu zarzut zhakowania ponad 250 kont iCloud. Haker nie tylko wypuścił do sieci nagie zdjęcia swoich ofiar, ale również przyznał się, do wysyłania do nich fałszywych e-maili, podszywając się pod pracownika Apple. W ten sposób wyłudzał poufne dane, które umieszczał na specjalnie stworzonej w tym celu stronie internetowej. Wymieniał się też zdobytymi informacjami z innymi osobami. 

Jennifer Lawrence Fot. foto: AFP/EAST NEWS

Sąd postanowił ukarać Garofano 8 miesiącami za kratami więzienia. To jednak niejedyna kara. Haker dostał 3-letni dozór kuratora. Swoje winy odpokutuje również 60 godzinami prac społecznych.

W 2017 roku Lawrence wyznała w rozmowie z serwisem Vogue, że czyn Garofano wciąż przyprawia ją o gęsią skórkę.

To przerażające, gdy czujesz, że cały świat cię osądza. Myślę, że ludzie bagatelizują hakerstwo, a tak naprawdę może to być przestępstwo seksualne. Nie będę się wstanie pozbyć tego uczucia. Ciągłe naruszanie prywatności, gdy jest się chodzącym ideałem, nie jest problemem. Ale jeśli jesteś człowiekiem, to jest naprawdę przerażające. 

Aktorka nie odniosła się do wyroku Garofano. Lawrence zobaczymy niedługo w kolejnej części serii „X-Men”. Gwiazda ponownie wcieli się w zmiennokształtną Mystique w filmie „Dark Phoenix”, który trafi do kin 14 lutego 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.