Pogoda
10.07.2019 13:16

Haker ukradł 800 000 zł z hotelu w Zakopanem. Policja namierzyła go w mieszkaniu [WIDEO]

Policjanci pochwalili się zatrzymaniem 27-letniego hakera z Warszawy, który włamał się na konto bankowe jednego z zakopiańskich hoteli i wyprowadził z niego 800 000 zł. Funkcjonariusze zaskoczyli przestępcę kilka dni później w jego mieszkaniu.

haker w kajdankach
foto: Policja

Zawiadomienie o kradzieży właściciel hotelu złożył 3 lipca 2019 roku. Z konta bankowego przelano 800 000 zł na założony specjalnie w tym celu rachunek.

Nie podano szczegółów, jak doszło do włamania lub przejęcia danych logowania do serwisu transakcyjnego banku. Tatrzańska policja nie miała jednak problemu z zawężeniem listy podejrzanych do kilku osób.

"

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznany wówczas sprawca przełamał zabezpieczenia bankowości elektronicznej na jego koncie i „wyprowadził” z niego pieniądze w kwocie 800 tys. złotych na założony specjalnie w tym celu rachunek w innym banku. Mundurowi ustalili, że związek z przedmiotowym przełamaniem zabezpieczeń konta bankowego może mieć 27-letni mieszkaniec Warszawy. "

Haker ukradł 800 000 zł. Wpadł tak szybko, że nie zdążył prawie nic wydać

Śledztwo w tej sprawie trwało tylko kilka dni. Hakera udało się błyskawicznie zatrzymać dzięki akcji stołecznej policji.

Komiksy
Komiksy
Przeczytaj także Przemytnicy używali komiksów, żeby szmuglować narkotyki
"

Tatrzańscy policjanci przy doskonałej współpracy z kolegami z Warszawy po kilku dniach intensywnych czynności doprowadzili do zatrzymania hakera. Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów oraz tym, że został zidentyfikowany. "

Policji udało się odzyskać „niemal całą” skradzioną kwotę, brakujące środki mają wrócić do właściciela w najbliższym czasie.

Opublikowano nawet film pokazujący osadzanie podejrzanego w celi.

27-latek został zatrzymany na 3 miesiące. Zarzuca się mu kradzież z włamaniem na konto, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna był już poszukiwany 2 listami gończymi za wcześniejsze przestępstwa.

Zobacz także: Policja ostrzega przed fałszywymi mailami od policji 

Policja była tak dobra, czy haker tak kiepski?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet