Haker ukradł kryptowalutę o wartości 49 milionów dolarów

28.11.2019 08:53
kryptowaluty|undefined Fot. źródło: Shutterstock

Koreańska aplikacja Upbit potwierdziła, że 27.11.2019 doszło do kradzieży kryptowaluty ether (waluty od Ethereum), której wartość została oceniona na 49 milionów dolarów.

O kradzieży poinformował Lee Seok-woo, prezes firmy, do której należy Upbit. Seok-woo opisał zdarzenie na oficjalnym blogu należącym do aplikacji. Wyjaśnił w niej, że nieznany haker był w stanie przesłać całą kwotę z jednego portfela na drugi około godziny 13:00 27 listopada 2019.

Kolejna kradzież na rynku kryptowalu

W reakcji na kradzież Upbit zablokowało możliwość depozytów i wypłacania pieniędzy z portfeli na przynajmniej dwa tygodnie.

Przeczytaj także

Według posta na blogu firma ma zamiar pokryć wszystkie straty z własnej kieszeni. Specjaliście wyjaśnili, że w ciągu całego dnia w ramach aplikacji przeprowadzono dziesiątki transakcji o łącznej wartości 100 milionów dolarów. Większość z nich była jednak reakcją na kradzież i próbą powstrzymania dalszych działań złodzieja.

Kradzież kryptowalut to w ostatnich miesiącach nic nowego. Na początku 2019 roku skradziono 40 milionów z Binance, wcześniej Bitpoint stracił 32 miliony, a Bitrue 4,2 miliona. A są to jedynie niektóre z wielu kradzieży, do jakich doszło w świecie kryptowalut. Firma CipherTrace w czerwcu 2019 roku wyjawiła, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku skradziono kryptowaluty o łącznej wartości 4,3 miliardów dolarów.

Reakcja rynku walut była oczywiście natychmiastowa. Bitcoin stracił 2,74% na wartości w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy Ethereum musi pogodzić się ze spadkiem na poziomie 2,16%.

Zobacz także:  Polska giełda kryptowalut Bitmarket zniknęła z sieci. Afera porównywana jest z Amber Gold

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.