Pogoda
16.07.2020 09:51

Hakerzy przejęli najpopularniejsze konta na Twitterze. Musk, Gates, Obama i Bezos wykorzystani do przekrętu stulecia

Konta Muska, Gatesa, Obamy i innych wykorzystane do oszustwa stulecia. Na kontach z największą liczbą obserwujących w tym samym czasie pojawiły się komunikaty zamieszczone przez przestępców. Oszuści dostali do nich dostęp najprawdopodobniej przez błąd pracownika Twittera.

Elon Musk
foto: AP/Associated Press/East News

Dzięki filtrom antyspamowym możecie tego nie wiedzieć, ale porażająca część korespondencji mailowej to rozsyłany przez oszustów spam mający wykorzystać chwilę naszej nieuwagi i umożliwić przestępcom kradzież naszych pieniędzy.

Alerty o nowych, coraz bardziej skutecznych sposobach na przyciąganie uwagi pojawiają się co jakiś czas, a mimo to wciąż znajdują się osoby, które na nie się nabierają. Gdyby tak nie było, przestępcy porzuciliby drogę występku i zajęli się uczciwą pracą, zamiast opływać w luksusy.

laptop z kamerką
laptop z kamerką
Przeczytaj także Przestępcy atakują w sieci. Chcą okupu za nagranie, w którym masturbujesz się do filmu porno

Akcja przeprowadzona na Twitterze pokazała, że oszuści mają nie tylko pieniądze, ale i fantazję. Udało im się bowiem przejąć kontrolę nad najpopularniejszymi kontami i zamieścić na nich informację, dzięki której w dwie godziny ukradli krocie. Internauci sami podsyłali im pieniądze.

Największe konta na Twitterze zhakowane. Oszuści wykorzystali Muska, Gatesa i wiele innych osobistości do przekrętu

Na najpopularniejszych kontach na Twitterze w tym samym czasie pojawił się taki sam wpis. Można było w nim wyczytać, że z powodu epidemii COVID-19 milarderzy, milionerzy i wielkie korporacje (załapało się też Apple) chcą dać coś od siebie dla społeczności i rozdają pieniądze.

Żeby je otrzymać, trzeba było tylko przekazać kwotę w Bitconie na wskazany portfel – komunikat głosił, że odesłana zostanie podwojona suma i że z okazji można skorzystać tylko przez 60 minut.

twitter_przekret_02

Wygląda podejrzenia? Może i tak, ale jeśli taką wiadomość publikują najbogatsze osoby na świecie, które takiej akcji rozdawania nawet by nie odczuły, u wielu internautów zdrowy rozsądek postanowił przejść się na spacer.

Z analizy wskazanego przez przestępców portfela Bitcoin wynika, że wpłacono na niego 12,86503618 BTC, co według aktualnego kursu przekłada się na 463 240 zł, z czego zdecydowana większość została już przekazana do innego portfela.

Przestępcy liczyli zapewne na znacznie lepsze łowy i celowali w miliony dolarów, sytuację udało się jednak w miarę szybko opanować.

Dostęp do kont został zdobyty przez oszustów zapewne wskutek ataków na pracowników Twittera.

Zobacz także: Elon Musk przyznaje, że jest "p****rzonym idiotą" 

Skorzystalibyście z takiej okazji?