Pogoda
09.06.2017 10:16

Hakerzy wykradli pliki Cyberpunka 2077

CD Projekt RED przyznał oficjalnie, że „niezidentyfikowanej osobie lub grupie osób” udało się wykraść pliki dewelopera. Hakerzy żądają okupu – jeśli go nie otrzymają (a studio oznajmiło, że nie zamierza zapłacić), dane zostaną udostępnione w internecie.

Hakerzy wykradli pliki Cyberpunka 2077
foto: kadr z wideo

Prace nad grą Cyberpunk 2077 utrzymywane są w całkowitym sekrecie – po pokazaniu pierwszego trailera w 2014 roku CD Projekt RED nabrał wody w usta, a pracownicy dewelopera indagowani o tytuł przypominają sobie nagle, że chyba zostawili włączone żelazko.

Szef studia przyznał, że to celowe działanie – kampania marketingowa jest przygotowana, CDP chce jednak, żeby jej rozpoczęcie było dla graczy niespodzianką.

Najwięcej o nadchodzącej grze, która ma zastąpić Wiedźmina w roli tytułu przynoszącego setki milionów złotych zysku, dowiedzieliśmy się przy okazji opisów projektów dofinansowanych z programu GameINN – kilka z zaakceptowanych wniosków dotyczyło właśnie Cyberpunka 2077.

CDP opublikowało oficjalny komunikat w sprawie kradzieży plików – według rozeznania dewelopera, hakerom udało się zdobyć stare wersje dokumentów opisujących mechanikę gry:

"

Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób skontaktowała się z nami i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD PROJEKT RED. Wśród nich znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077.

Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa, że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077. W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD PROJEKT RED, gdyż mogą być one mylące.

Możecie być pewni, że gdy nadejdzie odpowiedni moment, powiemy Wam więcej na temat gry Cyberpunk 2077 – oficjalnie. "

Próba uzyskania okupu za wykradzione przed premierą pliki stają się coraz częstsze – Disney został postawiony w podobnej jak CDP sytuacji, gdy przed premierą  „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara” pojawiły się żądania okupu za rzekomo wykradzioną kopię filmu.

Ściągniesz wykradzione pliki, czy poczekasz na oficjalne informacje o Cyberpunku 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry