Pogoda
01.08.2019 16:11

Halloween już nie 31. października? Powstała petycja o przesunięcie daty obchodów Święta Duchów

Halloween to ważny dzień dla wielu z nas. Niektórzy mają jednak obiekcje, co do daty jego obchodów. Czy zostanie ona zmieniona? Powstała petycja.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

W sieci pojawiła się petycja, która z miejsca wzbudziła kontrowersje. Jej autorzy domagają się zmiany daty obchodów Święta Duchów. Zgodnie z ich propozycją, zamiast 31. października, Halloween powinno być obchodzone w ostatnią sobotę października. Co na to internauci?

Halloween - data zostanie zmieniona?

Rodzice i inni dorośli domagają się przesunięcia obchodów Halloween na ostatnią sobotę października. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo ich pociech. Głównym argumentem, na których oparta została petycja, jest czas. Gdyby obchody Święta Duchów odbywały się w dniu wolnym od pracy, dzieci miałyby możliwość zbierania cukierków w ciągu dnia. Co więcej, z uwagi na większą ilość czasu, sprzyjałoby to budowaniu więzi rodzinnych. Petycje podpisało na ten moment ponad 128 tysięcy internautów. Swoje stanowisko w sprawie objęła firma Snickers. Włodarze firmy zaoferowali amerykanom milion darmowych Snickersów, jeśli petycja zakończy się sukcesem.

"

Halloween we czwartek? Nie jest to satysfakcjonujące. Halloween w ostatnią sobotę października? To jest satysfakcjonujące. Jeśli stanie się to oficjalne, oferujemy milion Snickersów dla Ameryki. Dołączcie do petycji! "

W ciele 5-latka po zjedzeniu cukierków w Halloween wykryto metaamfetaminę
W ciele 5-latka po zjedzeniu cukierków w Halloween wykryto metaamfetaminę
Przeczytaj także W ciele 5-latka po zjedzeniu cukierków w Halloween wykryto metaamfetaminę

Petycja o zmianę daty obchodów pokazuje wyraźnie, jak niewiele osób uznaje Halloween za prawdziwe święto. W obecnych czasach obchody Święta Duchów sprowadzają się niemalże wyłącznie do przebieranek i zbierania cukierków, a nie o to przecież chodziło. W związku z tym, wielu wielbicieli Halloween wyraziło swój sprzeciw. Oto kilka przykładowych reakcji na petycję:

"

Nawet się NIE WAŻCIE ani nie próbujcie zmieniać daty Halloween. Wszechświat wam na to nie pozwoli. Więc się nawet nie kłopoczcie. "

"

Wnoszę petycję o przesunięcie Halloween na cały październik i 11 pozostałych miesięcy. "

"

Petycja o przesunięcie daty Halloween jest niepotrzebna. Wszyscy wiemy, że Halloween trwa przez cały październik. Problem rozwiązany. "

Zobacz też: 10 strasznych horrorów dziejących się w Halloween

Halloween - powstanie dodatkowe święto?

Po licznych komentarzach i wyraźnym niezadowoleniu wielbicieli Halloween, twórcy petycji nieco zmodyfikowali swoje żądania. Do petycji dodano adnotację, że może zamiast zmieniać datę obchodów Święta Duchów, należy podzielić je na dwie części. Oprócz Halloween powstałby dzień zwany "National Trick or Treat Day". Upieczono by wówczas dwie pieczenie na jednym ogniu - dzieci zbierałyby cukierki w ostatnią sobotę października, a fanatycy Halloween zachowaliby datę swojego święta. Link do petycji znajdziecie na stronie www.change.org.

Zobacz też: Bezdzietni milenialsi nie wejdą już do Disneylandu? "Madka" domaga się zmiany regulaminu

Którą stronę obierasz?

Tagi: Halloween duchy Horror Archiwum Tajemnic