Pogoda
26.10.2018 12:32

Halloweenowe wydarzenie w CS:GO. Można zostać duchem

Wygląda na to, że Halloween będą świętować wszyscy gracze – czy tego chcą, czy nie. Ledwo co pisaliśmy o okolicznościowym wydarzeniu w Fortnite, a amerykańskie wydarzenie zawitało co kierowanego do bardziej dojrzałych odbiorców Counter-Strike: Global Offensive.

CS:GO Halloween
foto: materiały prasowe

Podobnie jak w Fortnite: Koszmarów Czar, przygotowano wizualne zmiany dla uczczenia amerykańskiego święta. W najpopularniejszym battle royale można nabyć okolicznościową skórkę i broń, nawiązania w CS:GO są podobne.

Nowa aktualizacja wprowadza zupełnie nowego ducha w kurczaki, które mają pojawiać się we wszystkich nieoficjalnych meczach. Valve zachęca, żeby poświęcić kilka chwil na przyjrzenie się zachowaniu ptaków.

Wszystkich niespodzianek związanych z nielotami co prawda nie zdradzono, wiadomo jednak, że kury będą występować między innymi w wersji zombie.

Counter-Strike: Global Offensive z halloweenowymi modyfikacjami

Zmianę można wywołać będąc duchem – teraz po śmierci prowadzonej postaci można nawiedzać mapę, wchodząc w interakcje z wybranymi obiektami. Można między innymi podnosić i przesuwać przedmioty i malować graffiti. Bezpośrednim zagrożeniem dla innych graczy co prawda się nie będzie, można jednak próbować ich postraszyć.

Żywi zawodnicy nie widzą bowiem duchów – są one widoczne tylko dla innych zabitych oraz dla obserwatorów.

Halloween zawładnęło ponadto mapą Cobblestone, którą wzbogacono o cmentarne ozdobniki. Trumny, nastrojowe świecie, dynie i płonące ogniska mają sprawić, że zawodnicy poczują się przynajmniej odrobinę nieswojo.

W ramach halloweenowych modyfikacji Counter-Strike: Global Offensive zmieniona także rozkład mapy, usuwając część przejść, przesuwając lokalizację podkładania bomby i dodając okno.

Halloween zawładnie CS:GO po zaktualizowaniu gry do najnowszej wersji.

Obchodzicie Halloween?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry