J.K. Rowling napisze książki o "Harrym Potterze" z perspektywy Serverusa Snape’a? Są pierwsze fragmenty!

10.01.2019 20:48
 J.K. Rowling napisze książki o "Harrym Potterze" z perspektywy Serverusa Snape’a? Są pierwsze fragmenty! Fot. kadr z wideo

J.K. Rowling najwidoczniej coraz bardziej poważnie myśli o powrocie do świata "Harry'ego Pottera". Po dość nieoczekiwane historii o toaletowych zwyczajach czarodziejów, postanowiła pójść śladem twórców fanficków i zaprezentować fanom fragmenty "Harry'ego Pottera" napisane z perspektywy Severusa Snape'a. Czy to dopiero początek?

Angielska pisarka postanowiła rozpocząć nowy rok wybuchowo. W pierwszym tygodniu stycznia 2019, z okazji Narodowego Dnia Ciekawostek, wyjaśniała fanom, że w Hogwarcie do XVIII wieku nie było toalet, a nieczystości pozbywano się za pomocą magii. Zaledwie kilka dni później na portalu Pottermore, kreowany przez samą J.K. Rowling pojawiły się opisy prawdopodobnych książek w alternatywnej wersji historii, w której główną rolę odegrałby znienawidzony przez wielu nauczyciel eliksirów. Najwyraźniej napisanie scenariuszy do obu części "Fantastycznych zwierząt" to dla niej wciąż mało. Oryginalny świat wykreowany w ośmiu częściach Pottera przyciągają ją jak magnes.

>> J.K. Rowling już wie, jak skończy się seria "Fantastyczne zwierzęta" <<

"Harry Potter" z perspektywy Snape'a?

10 stycznia 2019 pisarka postanowiła uraczyć fanów nowymi tekstami. Całemu pomysłowi przyświeca hasło "A co jeśli Snape tak naprawdę przez cały czas był bohaterem?". Specjalnie dla Was postanowiliśmy przetłumaczyć opis "Snape'a i Kamienia Filozoficznego" napisany przez Rowling.

Wciąż nie znaczyło to, że musiał polubić gościa, który w irytujący sposób wyglądał jak swój ojciec (i szkolny tyran Snape'a) James Potter. Niemniej jednak, Snape miał robotę do wykonania. Podczas pierwszego roku Harry'ego, Dumbledore i Snape podejrzewali swojego kolegę-nauczyciela o kradzież cennego magicznego przedmiotu, ukrytego na terenie Hogwartu: Kamienia Filozoficznego. Ponieważ był sprytny, Snape dość szybko przejrzał plany Quirrella, wśród których były wpuszczenie trolla w lochu i próba zaczarowania miotły Harry'ego podczas meczu Quidditcha.

Snape, rzecz jasna, zręcznie stawił czoła Quirrellowi, ale na samym końcu to Harry i jego dwoje przyjaciół zdobyli wszystkie laury, a Snape został w międzyczasie podpalony. Uroczo.

Pozostałe fragmenty można przeczytać na Pottermore.com.

Tytuły poszczególnych części "Harry'ego Pottera" z perspektywy Severusa Snape'a prezentują się następująco:

  • Severus Snape i Kamień Filozoficzny
  • Severus Snape i Komnata Tajemnic
  • Severus Snape i więzień Azkabanu
  • Severus Snape i Czara Ognia
  • Severus Snape i Zakon Feniksa
  • Severus Snape i Książę Półkrwi
  • Severus Snape i Insygnia Śmierci

Czy "Harry Potter" z perspektywy Snape'a należy do kanonu serii?

Podobnie jak w przypadku fascynującej informacji o toaletach trzeba podkreślić, że są to wiadomości bezpośrednio pochodzące od autorki. Jak już pisaliśmy wcześniej - trudno dyskutować z osobą odpowiedzialną za uniwersum powołane do życia w 1997 roku, składające się z serii książek, filmów i gier wideo. We wrześniu 2018 Rowling twierdziła nawet, że "ma w sobie jeszcze co najmniej 4 opowieści". Czy będą o Harrym Potterze? Tego nie wiadomo, jednak czy cokolwiek jest w stanie ją jeszcze przed tym powstrzymać?

Justyna Kierzkowska
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.