Pogoda
12.03.2019 13:46

Harry Potter: Wizards Unite pokazane w akcji. Magia Augmented Reality [WIDEO]

Niantic pokazał wreszcie, jak będzie wyglądać gra AR o Harrym Potterze – okazało się, że można spodziewać się takiego postępu w stosunku do Pokemon GO, jakim gra o stworkach była w odniesieniu do Ingressa.

Harry Potter: Wizards unite
foto: kadr z wideo

Kolejne tytuły produkowane przez Niantic doskonale pokazują coraz lepsze rozumienie rzeczywistości rozszerzonej i coraz pełniejsze wykorzystywanie jej w grach.

Ingress pozwala na grę na mapach prezentujących okolice gracze – pojawiają się w nich portale, wirtualne obiekty, o kontrolę nad którymi walczą gracze. Wszystko działo się na mapie i faktycznego AR (nakładania wirtualnych obiektów na obraz pokazujący rzeczywistość) w praktyce w Ingressie nie było.

Sprawa zmieniła się nieco wraz z premierą Pokemon GO – stworki można łapać widząc je na tle naszego otoczenia, a jednak z ostatnich aktualizacji sprawiła, że szczęśliwcy dysponującymi odpowiednimi telelefonami nie widzą już zwykłego obrazka pokemona, lecz jego trójwymiarowy model, który można obejrzeć z każdej strony chodząc dookoła.

Ta nowa metoda, pokazująca jak powinno w praktyce wyglądać AR, jest wykorzystywana także w Harry Potter: Wizards Unite. Pierwsze fragmenty rozgrywki robią duże wrażenie.

The Wizards to polska gra VR pozwalająca stać się prawdziwym czarodziejem
The Wizards to polska gra VR pozwalająca stać się prawdziwym czarodziejem
Przeczytaj także Polska gra VR The Wizard pozwala rzucać zaklęcia jak prawdziwy czarodziej

Harry Potter: Wizards Unite – pierwsza rozgrywka AR

Przedpremierowy pokaz Harry Potter: Wizards Unite miał miejsce w San Francisco – obecni na miejscu dziennikarze mogli zobaczyć, jak mają wyglądać mechanizmy gry. Nowy tytuł Niantica bardzo intensywnie korzysta z dobrodziejstw Augmented Reality – wszystkie pojedynki, jakie będziemy w grze prowadzić, przedstawiane są w realistyczny sposób jako rozgrywające się w rzeczywistym świecie.

Do zadań gracza należy rzucanie odpowiednich czarów – robi się to rysując odpowiednie gesty na ekranie.

Niantic podkreśla, że Harry Potter: Wizards Unite to gra, z której najlepiej cieszyć się z przyjaciółmi – poziom trudności został przystosowany do grup liczących sobie pięć osób. Studio chce w ten sposób zachęcić do bardziej towarzyskiego spędzania czasu – w Ingress i Pokemon GO można grać będąc samotnikiem, tracąc co prawda część rozgrywki, takich jak duże akcje robienia pól czy bardziej wymagające rajdy.

Celem graczy w Harry Potter: Wizards Unite jest walka z kataklizmem, który spowodował przeniknięcie magii do świata mugoli – oznacza to konieczność toczenia walk z potworami, które mogą być śmiertelnie groźne dla osób nie dysponujących odpowiednim zapasem zaklęć.

Nowa gra Niantic będzie musiała konkurować nie tylko ze starszymi tytułami studia – pojawia się coraz więcej gier korzystających z AR, między innymi The Walking Dead: Our World, pozwalające walczyć z zombie podczas drogi z domu do pracy.

Zobacz także: >> Zombie z „The Walking Dead” najechały właśnie Twoje okolice <<

Dokładna data premiery Harry Potter: Wizards nie została jeszcze zdradzona – można jednak założyć, że fani Harry’ego Pottera będą mogli się nią cieszyć jeszcze w 2019 roku.

Która gra podoba się Wam najbardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry