Pogoda
16.05.2019 12:28

Harry Potter: Wizards Unite – twórcy wzywają do natychmiastowego rejestrowania się

Wyjdź z domu, może pod Twoim blokiem napie*dalają się magowie – ta współczesna wersja powiedzenia carpe diem może mieć już niedługo więcej sensu, niż myślicie. Niantic pokazał nowy zwiastun gry Harry Potter: Wizards Unite i nawołuje do natychmiastowego zaciągnięcia się w szeregi magicznych oddziałów specjalnych.

 Harry Potter: Wizards Unite
foto: kadr z wideo

Twórcy Pokemon GO szykują się do długo wyczekiwanej premiery swojej nowej produkcji – tym razem osadzonej w świecie Harry’ego Pottera. Pomysł na grę jest identyczny, jak w przypadku poprzednich tytułów Niantica - Harry Potter: Wizards Unite korzysta z Augmented Reality do nakładania świata gry na rzeczywistość.

Niantic pokazał już wybrańcom swoją nową grę w akcji – trzeba przyznać, że widać znaczne postępy w porównaniu do rozwiązań stosowanych w Pokemon GO. Żeby jednak móc w pełni skorzystać z możliwości umieszczania w swoich okolicach obiektów 3D, trzeba będzie dysponować względnie nowym smartfonem, wyposażonym w odpowiednie czujniki.

Harry Potter: Wizards unite
Harry Potter: Wizards unite
Przeczytaj także Harry Potter: Wizards Unite pokazane w akcji. Magia Augmented Reality [WIDEO]

Harry Potter: Wizards Unite na zwiastunie zagrzewającym do walki o świat

Nowy zwiastun Harry Potter: Wizards Unite sugeruje, że premiera gry jest już blisko – twórcy zachęcają na filmie do natychmiastowego zaciągnięcia się do oddziałów, których zadaniem będzie walka inwazją magicznych stworzeń i artefaktów na rzeczywistość mugoli.

Z przecieków dotyczących Harry Potter: Wizards Unite wiadomo, że osiągnięcie wyznaczanych przez grę celów możliwe będzie tylko dzięki współpracy graczy – podobnie jak w przypadku Pokemon GO Niantic stawia mocno na elementy społecznościowe.

Szczęśliwy wybrańcy mogą już teraz wcielać się w czarodziejów – gra prowadzi testy beta, na które można było się zapisać.

Zobacz także: >> Harry Potter: Wizards Unite – wersja beta wyciekła do sieci. Wiemy, skąd ją pobrać <<

Aplikacja wyciekła do sieci i bez większych problemów można ją zainstalować – osoby, które nie zostały oficjalnie przyjęte w poczet testerów, będą mogły jednak wykonać tylko jedno, początkowe zadanie.

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Harry Potter: Wizards Unite