Harvey Weinstein skazany na 23 lata więzienia za gwałt i przestępstwa seksualne

11.03.2020 16:51
Foto: JOHANNES EISELE/AFP/East News|undefined Fot. JOHANNES EISELE/AFP/East News

Zapadł wyrok w sprawie Harveya Weinsteina. Producent filmowy spędzi za kratkami 23 lata.

24 lutego 2020 roku magnat filmowy uznany został za winnego napaści seksualnej na Mimi Haleyi oraz gwałtu na Jessice Mann, do których miało dojść kolejno w 2006 i 2013 roku. Dziś sąd na Manhattanie wydał wyrok - 23 lata pozbawienia wolności i wpis do rejestru przestępców seksualnych.

Harvey Weinstein skazany na 23 lata więzienia za gwałt i przestępstwa seksualne

Prawniczka Weinsteina broniła go do ostatniej chwili, prosząc o najniższy wymiar kary. Powoływała się na jego wkład w rozwój przemysłu filmowego, jego stan stan zdrowia, a nawet fakt, że ma dzieci. To jednak na niewiele się zdało.

Przeczytaj także

Byłemu producentowi groziła kara 29 lat pozbawienia wolności. Ostateczny wyrok jest jednak o 6 lat krótszy. Przed ogłoszeniem wyroku, głos zabrały ofiary Weisteina - Mimi Haley i Jessica Mann. Padły słowa o odarciu z godności i wiary w siebie. Jessica Mann zapewniła, że "gwałt nie trwa chwilę, a wieczność". Obie z Pań nie kryły ulgi w związku z faktem, że ich oprawca resztę życia spędzi za kratkami i nie skrzywdzi już żadnej kobiety.

Zobacz też: Gwyneth Paltrow: Brad Pitt groził Weinsteinowi, że go zabije, jeśli coś mi zrobi 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.