Harvey Weinstein został uznany winnym za gwałt. Trafił do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej

25.02.2020 08:54
Harvey Weinstein|undefined Fot. JOHANNES EISELE/AFP/East News

Znany hollywoodzki producent trafił przed sąd w 2019 roku, po tym, gdy kilkukrotnie został oskarżony o molestowanie seksualne i gwałt. Weinstein może trafić do więzienia na 28 lat.

Jak podaje portal Variety, Harvey Weinstein został przetransportowany do szpitala Bellevue na Manhattanie, w Nowym Jorku. Gwałciciel narzekał na ból w klatce piersiowej. Całe zdarzenie miało miejsce kilka godzin po rozprawie sądowej z dnia 24 lutego 2020 roku, w którym sąd uznał Weinsteina za winnego seksualnego przestępstwa pierwszego stopnia i gwałtu trzeciego stopnia, za co łącznie może otrzymać 28 lat więzienia. 

Weinstein uznany za winnego. Grozi mu do 28 lat więzienia

Ława przysięgłych dyskutowała na temat kary przez 5 dni, a wśród ich decyzji znalazło się uniewinnienie Weinsteina w sprawie gwałtu pierwszego stopnia oraz dwóch prób napastowania seksualnego trzeciego stopnia (co było najpoważniejszymi zarzutami). 

Następnie Weinstein został zakuty w kajdanki i miał zostać przetransportowany do aresztu na Rikers Island. Zamiast tego, byłego hollywoodzkiego producenta zabrano do szpitala. Gwałciciel pojawiał się niedawno w sądzie z pomocą chodzika. Szpital Bellevue został wybrany dlatego, że służy jako szpital dla więźniów, chociaż słyną ze swojego oddziału psychiatrycznego.

Przeczytaj także

W trakcie wywiadu telewizyjnego z Fox News adwokat Weinsteina, Donna Rotunno przyznała, że mężczyzna miał wcześniej palpitacje serca, ale nie powiedziała widzom, że Weinstein został hospitalizowany.

Weinstein powinien się przygotować na kolejne wizyty w sądzie, ponieważ mężczyzna wciąż ma przed sobą rozprawy w Los Angeles. W tamtejszym sądzie postawiono mu 4 zarzuty gwałtu i 1 o napaść seksualną, co może mu dodać kolejne 28 lat do jego wyroku.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.