Pogoda
17.09.2020 11:44

Hasztag #ZapytajKrzycha bije rekordy popularności na Twitterze. Sprawdźcie dlaczego

Polityk Konfederacji Krzysztof Bosak stał się bohaterem Twittera. Internauci wciąż "zadają mu pytania" a hasztag #ZapytajKrzycha bije rekordy popularności. O co chodzi w zabawie?

Hasztag #ZapytajKrzycha
foto: Wojciech Strozyk/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

\Hashtag #ZapytajKrzycha od kilku dni cieszy się ogromną popularnością na Twitterze a użytkownicy platformy wciąż zadają "Krzychowi" coraz to nowe (mniej lub bardziej) ciekawe pytania. Odpowiedź na nie jest zawsze taka sama, bo właśnie o to chodzi w tej zabawie.

O co chodzi w zabawie #ZapytajKrzycha?

Konfederacja, na której czele stoi Krzysztof Bosak jest jednym z największych krytyków nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt zaproponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Projekt "Piątka dla zwierząt" zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów, godną egzystencję zwierząt wycofanych ze służb oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy MSWiA. Powstanie hasztagu #ZapytajKrzycha ma związek właśnie z krytyką założeń nowej ustawy.

Air Poo and Pee, w skrócie AirPnP
Air Poo and Pee, w skrócie AirPnP
Przeczytaj także Warszawiacy zarobią na wynajmowaniu swoich toalet. Aplikacja Air Poo and Pee trafiła do testów w stolicy

Aby zrozumieć, jak narodził się hashtag w polskim Internecie, trzeba cofnąć się do 13 sierpnia 2020. Wtedy to lider Konfederacji wdał się w dyskusję z innym użytkownikiem.

O co internauci pytają Krzysztofa Bosaka?

Twitterowa dyskusja między Krzysztofem Bosakiem i użytkownikiem Aegon V Targaryen#KlasykaRapu skłoniła polityka do udzielenie odpowiedzi, która stała się przedmiotem niezliczonej ilości wpisów z hasztagiem #ZapytajKrzycha.
Z trzypunktowej argumentacji pierwszy był "tak przekonujący", że Twitter wręcz oszalał na jego punkcie. Sprawdźcie, o co internauci pytają "Krzycha"

Internauci wymyślają coraz to nowe pytania: zabawne, życiowe, dotyczące polityki, światopoglądu Krzysztofa Bosaka, czyli religii katolickiej i jej zasad.

Odpowiedź na nie bawi, ale również skłania do refleksji. Polityk na razie nie odpowiedział na zaczepki.

Zobacz również: Za brak maseczki zostali zmuszeni do wykopania grobów dla ofiar koronawirusa

Tagi: Technologia Ciekawostki