Hasztag #ZapytajKrzycha bije rekordy popularności na Twitterze. Sprawdźcie dlaczego

17.09.2020 11:44
ZapytajKrzycha Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Polityk Konfederacji Krzysztof Bosak stał się bohaterem Twittera. Internauci wciąż "zadają mu pytania" a hasztag #ZapytajKrzycha bije rekordy popularności. O co chodzi w zabawie?

\Hashtag #ZapytajKrzycha od kilku dni cieszy się ogromną popularnością na Twitterze a użytkownicy platformy wciąż zadają "Krzychowi" coraz to nowe (mniej lub bardziej) ciekawe pytania. Odpowiedź na nie jest zawsze taka sama, bo właśnie o to chodzi w tej zabawie.

O co chodzi w zabawie #ZapytajKrzycha?

Konfederacja, na której czele stoi Krzysztof Bosak jest jednym z największych krytyków nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt zaproponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Projekt "Piątka dla zwierząt" zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów, godną egzystencję zwierząt wycofanych ze służb oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy MSWiA. Powstanie hasztagu #ZapytajKrzycha ma związek właśnie z krytyką założeń nowej ustawy.

Przeczytaj także

Aby zrozumieć, jak narodził się hashtag w polskim Internecie, trzeba cofnąć się do 13 sierpnia 2020. Wtedy to lider Konfederacji wdał się w dyskusję z innym użytkownikiem.

O co internauci pytają Krzysztofa Bosaka?

Twitterowa dyskusja między Krzysztofem Bosakiem i użytkownikiem Aegon V Targaryen#KlasykaRapu skłoniła polityka do udzielenie odpowiedzi, która stała się przedmiotem niezliczonej ilości wpisów z hasztagiem #ZapytajKrzycha.
Z trzypunktowej argumentacji pierwszy był "tak przekonujący", że Twitter wręcz oszalał na jego punkcie. Sprawdźcie, o co internauci pytają "Krzycha"

Internauci wymyślają coraz to nowe pytania: zabawne, życiowe, dotyczące polityki, światopoglądu Krzysztofa Bosaka, czyli religii katolickiej i jej zasad.

Odpowiedź na nie bawi, ale również skłania do refleksji. Polityk na razie nie odpowiedział na zaczepki.

Zobacz również: Za brak maseczki zostali zmuszeni do wykopania grobów dla ofiar koronawirusa

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.