Pogoda
13.08.2019 15:30

Heavymetalowe Nintendo 64. Uruchamia Mario i zieje ogniem [WIDEO]

Takiego Nintendo 64 nie ma nikt na świecie. Nie dość, że zamknięte jest w metalowej obudowie, to jeszcze ma wbudowany miotacz ognia. Trzeba mieć fantazję, pieniądze i ogromny talent!

Nintendo 65 z miotaczem ognia
foto: kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=TBEPvu7idjM

Fanowskich przeróbek gier pojawiło się już całkiem sporo. Analizowanie struktur danych, podmienianie grafik, czy wręcz przenoszenie zawartości do nowszego silnika pozwala dowiedzieć się wiele na temat pracy w branży.

Osoby, które wykażą się talentem, mogą nawet liczyć na zatrudnienia przez studia tworzące gry. Tak stało się na przykład z osobą, która przeniosła prolog z Wiedźmina 1 na silnik Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania
Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania
Przeczytaj także Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania

Modyfikowanie sprzętu to już zupełnie inna liga. O ile grzebanie w plikach to stosunkowo łatwe zajęcie, wymagające tylko zaangażowania czasu, to praca z fizycznymi obiektami wymaga doświadczenia, zdolności manualnych i odpowiedniego zestawu narzędzi.

Szczególnie, jeśli przy okazji modyfikacji majsterkowicz zamierza bawić się ogniem.

Metalowe Nintendo 64 ziejące ogniem. Autor nagrał proces powstawania na filmie

BitHead1000 to znany i ceniony twórca, który w przeszłości zajmował się już przerabianiem konsol. Skonstruował między innymi miniaturową wersję GameCube'a.

Gdy więc opublikował na swoim Twitterze zdjęcie zakurzonego Nintendo 64, wiadomo było, że zanosi się na coś wyjątkowego.

Proces tworzenia metalowej wersji konsoli Nintendo 64 zaczął się od demontażu zwykłej, plastikowej wersji. BitHead1000 z nonszalancją wyrzucał elementy, które nie będą mu już potrzebne. Prawdziwa praca zaczęła się, gdy na warsztacie zostały już tylko niezbędne komponenty.

Proces tworzenia ziejącej ogniem konsoli został uwieczniony na filmie. W wielkim finale można zobaczyć heaymetalowe Nintendo 64 w akcji.

Co warte podkreślenia, konsola pozostała w pełni sprawna i nawet podczas wypluwania ogni piekielnych może służyć do uruchamiania gier.

Zobacz także: Konsola w kształcie piersi z preinstalowanymi grami erotycznymi. Domyślacie się, co służy jako włącznik? 

Które konsole były najlepsze?

Tagi: Gadżety Nintendo