Pogoda
30.03.2020 13:21

Hel zaprosi lekarzy na darmowy wypoczynek dziękując im za walkę z epidemią

Burmistrz Helu zapoczątkował inicjatywę „Cisi Bohaterowie 2020”. Szuka chętnych do bezpłatnego ugoszczenia walczących z epidemią lekarzy i ich rodzin, gdy koronawirus SARS-CoV-2 zostanie już pokonany.

Hel
foto: Shutterstock

Hel to niezwykłe miejsce na mapie Polski. Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski, widząc jak wiele osób z całej Polski ruszyło na plaże, poprosił wojewodę pomorskiego o zamknięcie półwyspu. Stało się tak zanim rząd zdecydował się na wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu bez powodu.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec ograniczeń, jakie czekają nas z powodu epidemii COVID-19. Przedstawiciele rządu już wspominają, że podejmowane będą następne kroki.

osoby pracujący przy biurkach w maskach
osoby pracujący przy biurkach w maskach
Przeczytaj także Koronawirus: kolejne zakazy rządowe. Dotyczą sklepów i miejsc pracy

Hel jako pierwszy patrzy też z optymizmem w przyszłość. Półwysep już teraz zastanawia się, jak podziękować bohaterom walki z epidemią, czyli lekarzom i ich rodzinom. Burmistrz Helu zaproponował, żeby mieszkańcy cyplu zaprosili personel medyczny na wypoczynek, gdy sytuacja związana z koronawirusem się ustabilizuje.

Hel odwdzięczy się lekarzom. Darmowy pobyt po pokonaniu epidemii

Zaproponowana przez burmistrza Helu akcja nosi nazwę „Cisi Bohaterowie 2020”. Odezwa do mieszkańców półwyspu zawiera następujące słowa:

"

Pełen podziwu i wdzięczności dla osób ze służby medycznej, którzy w tym niespokojnym czasie nikomu nie odmawiają pomocy, wychodzę z inicjatywą, która choć trochę pokaże im naszą wdzięczność i szacunek. Nie jesteśmy wstanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii. Kiedy Polska upora się z wirusem COVID-19 na dobre, to właśnie służby medyczne będą potrzebowały naszego wsparcia. "

cisi_bohaterowie_2020_02

Burmistrz zaproponował zapraszanie personelu medycznego razem z rodzinami na tygodniowe lub przynajmniej weekendowe pobyty. Vouchery z zaproszeniami mają trafić do szpitali jednoimiennych, w których lekarze opiekują się chorymi na COVID-19.

Zobacz także: CD Projekt RED przekazał WOŚP 4 mln zł na walkę z koronawirusem 

Co myślicie o propozycji burmistrza Helu?

Tagi: Newsy koronawirus