Henry Cavill nie przygotowywał się do roli Geralta, bo grał w Wiedźmina 3

14.10.2019 10:22
Henry Cavill nie przygotowywał się do roli Geralta, bo grał w Wiedźmina 3 Fot. kazdr z wideo YouTube/Netflix

Premiera „Wiedźmina” Netfliksa zbliża się wielkimi krokami, zaczynają się więc pojawiać wywiady promujące serial. W jednym z nich odtwórca głównej roli zdradził, że grał w Wiedźmina 3 tak długo i namiętnie, że nie musiał w żaden sposób przygotowywać się do wcielenie się w Geralta.

„Wiedźmin” Netfliksa ma szansę stać się wielkim przebojem. Rolę Geralta z Rivii zagra wcielający się wcześniej w Supermana Henry Cavill.

Netflix długo kazał czekać na przekonanie się, jak aktor wypada jako Biały Wilk. Dzięki pierwszemu zwiastunowi można także zobaczyć, w jakim tonie zostanie utrzymany serial.

Przeczytaj także

Kampania promująca „Wiedźmina” zacznie się na dobre pod koniec października 2019, gdyż wtedy zostanie pokazany pełnoprawny zwiastun serialu, dający wgląd w opowiadaną historię.

Przeczytaj także

Zanim do tego dojdzie, mamy szansę dowiedzieć się ciekawostek zdradzanych przez ekipę serialu, która w wywiadzie dla francuskiego magazynu Premiere poruszyła kwestie, o których do tej pory nikt nie wspominał. Henry Cavill okazał się być fanboyem Wiedźmina od CD Projekt RED.

Henry Cavill chciał rolę Geralta, bo zagrywał się całymi dniami w Wiedźmina 3

Odpowiadając na pytania magazynu Henry Cavill pokazał się z zupełnie nowej strony. Aktor przyznał, że jest wielkim fanem postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt RED, co wpłynęło na jego podejście do roli.

Odkryłem gry, potem książki, i świat Wiedźmina natychmiast stał się dla mnie ważny. Często myślałem o zagraniu Geralta. Gry tylko pojawiła się okazja, nie pozwoliłem, żeby mi uciekła. Poprosiłem mojego agenta, żeby załatwił spotkanie z Lauren tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie musiałem nawet przygotowywać się do roli. Żyję w tym świecie, oddycham nim każdego dnia. Zastanawiałem się wiele razy nad postacią Geralta, gry grałem w gry. Przygotowałem się do roli, zanim jeszcze zaczął się casting.

Henry Cavill zdradził także, jak czuł się na planie w pełnej charakteryzacji.

Kocham nosić ten kostium i perukę. Musiałem się do niego przyzwyczaić, na początku było mi niewygodnie, ale w końcu całkowicie zapomniałem o niedogodnościach. Każdego poranka, gdy go zakładałem, byłem kolejny krok bliżej do ucieleśnienia Geralta. Pozwoliło mi to stać się postacią.

Netflix przygotował dla polskich fanów „Wiedźmina” miłą niespodziankę – lektorem w polskim zwiastunie został Michał Żebrowski, odtwórca roli Geralta w polskim serialu i filmie.

Zobacz także: Michał Żebrowski lektorem „Wiedźmina” od Netfliksa? Słychać go na polskim zwiastunie [WIDEO] 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.