Pogoda
24.12.2019 09:11

Henry Cavill w Wiedźminie 3 jako Geralt. Jest też serialowa Yennefer

Seria gier Wiedźmin autorstwa CD Projekt RED to bezdyskusyjnie najlepsza adaptacja dzieła Andrzeja Sapkowskiego, jaka powstała. Dzięki pracy fanów do gry zawitał Henry Cavill i Anya Chalotra, grający w „Wiedźminie” Netfliksa Geralta oraz Yennefer.

Henry Cavill w Wiedźminie 3
foto: materiały prasowe Nexus Mod

Nie było w ostatnim czasie serialu, na jaki Polacy czekaliby z większymi nadziejami. „Wiedźmin” Netfliksa to pierwsza tak duża produkcja stworzona na podstawie polskiego dzieła (jeśli oczywiście nie liczyć „Solaris” z Georgem Clooneyem) i oczekiwania były ogromne.

Nasi rodacy postanowili nawet wydać walkę piratom i strollować wszystkich chętnych na obejrzenie serialu poza Netfliksem, udostępniając jako najnowszą produkcję polską adaptację z 2001 roku z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem.

Wiedzmin
Wiedzmin
Przeczytaj także „Wiedźmin”: polscy internauci przegrali z piratami. Nie udał się trolling stulecia

Widzowie błyskawicznie przyzwyczaili się do aktorów grających znane z kart powieści oraz gier postaci. Fani wzięli więc sprawy w swoje ręce i stworzyli mod do Wiedźmina 3: Dzikiego gonu, dzięki któremu wizerunki aktorów pojawiły się w grze.

Wiedźmin 3: Henry Cavill jako Geralt i Anya Chalotra jako Yennefer w grze

W opracowanie modyfikacji włożono sporo pracy. Autorzy starali się, żeby nowe postaci były dokładny odzwierciedleniem serialowych pierwowzorów. Z pieczołowitą dbałością o szczegóły odtworzono więc nie tylko rysy twarzy, lecz także noszone przez bohaterów „Wiedźmina” Netfliksa ubrania, a nawet ułożenie włosów.

Przeróbka dostępna jest całkowicie za darmo – wystarczy pobrać moda i zainstalować go zgodnie z instrukcjami twórców.

Za taką samą uczciwą cenę można obejrzeć wszystkie 13 odcinków polskiego serialu „Wiedźmin”, udostępnione w sieci przez TVP.

Zobacz także: „Wiedźmin” za darmo. Cały serial udostępniony legalnie w sieci 

Który Geralt jest najlepszy?

Tagi: Gry Wiedźmin Henry Cavill