Henry Cavill w Wiedźminie 3 jako Geralt. Jest też serialowa Yennefer

24.12.2019 09:11
Henry Cavill w Wiedźminie 3 jako Geralt. Jest też serialowa Yennefer Fot. materiały prasowe Nexus Mod

Seria gier Wiedźmin autorstwa CD Projekt RED to bezdyskusyjnie najlepsza adaptacja dzieła Andrzeja Sapkowskiego, jaka powstała. Dzięki pracy fanów do gry zawitał Henry Cavill i Anya Chalotra, grający w „Wiedźminie” Netfliksa Geralta oraz Yennefer.

Nie było w ostatnim czasie serialu, na jaki Polacy czekaliby z większymi nadziejami. „Wiedźmin” Netfliksa to pierwsza tak duża produkcja stworzona na podstawie polskiego dzieła (jeśli oczywiście nie liczyć „Solaris” z Georgem Clooneyem) i oczekiwania były ogromne.

Nasi rodacy postanowili nawet wydać walkę piratom i strollować wszystkich chętnych na obejrzenie serialu poza Netfliksem, udostępniając jako najnowszą produkcję polską adaptację z 2001 roku z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem.

Przeczytaj także

Widzowie błyskawicznie przyzwyczaili się do aktorów grających znane z kart powieści oraz gier postaci. Fani wzięli więc sprawy w swoje ręce i stworzyli mod do Wiedźmina 3: Dzikiego gonu, dzięki któremu wizerunki aktorów pojawiły się w grze.

Wiedźmin 3: Henry Cavill jako Geralt i Anya Chalotra jako Yennefer w grze

W opracowanie modyfikacji włożono sporo pracy. Autorzy starali się, żeby nowe postaci były dokładny odzwierciedleniem serialowych pierwowzorów. Z pieczołowitą dbałością o szczegóły odtworzono więc nie tylko rysy twarzy, lecz także noszone przez bohaterów „Wiedźmina” Netfliksa ubrania, a nawet ułożenie włosów.

Przeróbka dostępna jest całkowicie za darmo – wystarczy pobrać moda i zainstalować go zgodnie z instrukcjami twórców.

Za taką samą uczciwą cenę można obejrzeć wszystkie 13 odcinków polskiego serialu „Wiedźmin”, udostępnione w sieci przez TVP.

Zobacz także: „Wiedźmin” za darmo. Cały serial udostępniony legalnie w sieci 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.