Pogoda
23.11.2018 13:28

Historia cen w Ceneo przestała działać przed Czarnym Piątkiem. Przypadek?

Podczas oczekiwania na Czarny Piątek w internecie aż zahuczało od teorii spiskowych – okazało się, że z porównywarki cen Ceneo zniknęła możliwość sprawdzania, jak w przeszłości zmieniały się ceny danego produktu. Łowcy okazji nie mieli wątpliwości – ktoś chce ukryć przekręty sklepów.

Ceneo
foto: kadr z wideo

W drążeniu tematu brylowali wykopowicze – pod informacją o usunięciu historii cen błyskawicznie pojawiły się niewybredne komentarze dotyczące oszukiwania konsumentów podczas wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku i prób tuszowania tego procederu przez żyjącą z prowizji od sprzedaży porównywarkę cen (przy czym używano zdecydowanie mniej oględnych słów).

Oliwy do ognia dolało samo Ceneo, które w komentarzu w znalezisku przyznało się, że funkcja zniknęła, gdyż została wyłączona.

"

Rzeczywiście obecnie historia cen nie działa (╥﹏╥) Zaskoczyła nas popularność funkcji i z tego względu musieliśmy ją wyłączyć. Natomiast pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej wróciła. "

Czy to jest dowód na to, że spiskowa teoria internautów jest prawdziwa? Przyjrzeliśmy się sprawie, dopytaliśmy się u samego źródła i mówimy, jak jest.

Black Friday 2018 – wyłączenie historii cen na Ceneo

Ceneo nie ukrywa, że do wyłączenie modułu doszło – podkreśla przy tym, że problem dotyczył tylko strony internetowej, a w aplikacji mobilnej usługa była dostępna przez cały czas.

Jak się okazało, problemem było duże zainteresowanie usługą. Tomasz Jankowski z Ceneo w rozmowie z redakcją Antyradio.pl opisał wydarzenie w taki sposób:

"

Kłopoty z działaniem nie były zamierzone, a spowodowane ogromnym zainteresowaniem tą funkcją. Narzędzie w ostatnich dniach było promowane w różnych publikacjach prasowych. W efekcie zainteresowanie tą funkcją było 25-krotnie większe niż zazwyczaj, co zakłóciło stabilność jego działania. Przepraszamy wszystkich użytkowników za utrudnienia i zachęcamy do korzystania z historii cen dostępnej w naszym serwisie Ceneo.pl w czasie najbliższych zakupów w sklepach internetowych. "

Jak podało nam Ceneo, historia cen została przywrócona na stronie internetowej serwisu jeszcze w czwartek 22 listopada 2018 około godziny 20. Od tej pory bez przeszkód można sprawdzać, czy reklamowana przez sklepy okazja na Blak Friday 2018 rzeczywiście jest opłacalna, czy też może wynika z manipulacji cenami, jednego ze sposobów, w jaki sklepy oszukują nas w Czarny Piątek.

Kontrolujecie ceny podczas Black Friday?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet