Hiszpania: 5 tys. osób na koncercie w Barcelonie. Przełom dla branży koncertowej?

29.03.2021 10:41
Koncert w Barcelonie Fot. AP/Associated Press/East News

5 tys. fanów wzięło udział w pierwszym w tym roku koncercie w Barcelonie. Impreza odbyła się 27 marca 2021 w hali koncertowej Pałacu Sant Jordi przy zachowaniu restrykcji epidemicznych, z wyjątkiem dystansu społecznego.

W sobotę, 27 marca 2021 w Barcelonie odbył się koncert indierockowego Love of Lesbian, podczas którego publiczność bawiła się bez konieczności zachowywania dystansu społecznego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 5 tys. osób.

Love of Lesbian zagrali dla 5 tys. osób w Barcelonie

Występ odbył się zgodnie z prawem. Fani, by wziąć udział w zabawie, musieli jedynie spełniać dwa warunki:

  • wykonać przed wejściem szybki test na obecność koronawirusa,
  • przez całą imprezę posiadać na twarzy maseczkę

Co ciekawe od drugiego nakazu były wyjątki. Uczestnicy koncertu mogli zdjąć maseczki w specjalnie wyznaczonych miejscach, gdy spożywali jedzenie lub picie.

Nie wszyscy mogli wziąć udział w koncercie

Na koncert nie mogły przyjść osoby z chorobami serca, nowotworami oraz ci, którzy w ostatnich dniach mieli kontakt z osobami zakażonymi. Organizatorzy poprosili o to, by fani spełniający te kryteria nie kupowali biletów na wydarzenie. W obowiązkowych testach na COVID-19, które prowadzone były przed koncertem z przebadanych 2,4 tys. osób, koronawirusa wykryto tylko u trzech. Zarażeni otrzymali zwrot pieniędzy za bilety.

To kolejny mały krok w kierunku możliwości organizowania koncertów i wydarzeń kulturalnych podczas pandemii.

– ocenił w rozmowie z "Guardianem" dr Boris Revollo z FLSIDA.

Polecamy

Przełom dla branży koncertowej?

Oczywiście koncert Love of Lesbian to kolejny eksperyment hiszpańskich władz. Obecnie nadal obowiązuje tam przepis, że w zamkniętych przestrzeniach przebywać może maksymalnie do czterech osób. Poprzedni, również eksperymentalny koncert w Barcelonie odbył się w sali Apolo w grudniu 2020 roku. Po wydarzeniu, w którym uczestniczyły 463 osoby, nie potwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem.
Źródło: wyborcza.pl

Zobacz również: Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpią giganci metalu?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.