Holenderska para przekształciła autobus w oryginalny kamper

Aleksandra Kopka
13.06.2017 14:40
Holenderska para przekształciła autobus w oryginalny kamper Fot. kadr z wideo

Pewna para z Holandii wpadła na genialny pomysł podróżowania po świecie. W tym celu przebudowali piętrowy autobus zamieniając go w dom na kółkach.

Jak przyznaje właściciel nietypowego kampera, projekt trwał 5 lat. Tyle czasu zajęło mu kupienie, odrestaurowanie oraz przebudowanie piętrowego autobusu tak, by można nim było w luksusowych warunkach zwiedzać świat.

Z zewnątrz autobus nie różni się niczym szczególnym. Gdybyśmy spotkali go zaparkowanego pomiędzy innymi przewożącymi ludzi nie umielibyśmy wskazać tego holenderskiej pary. Szary lakier, przyciemniane szyby i automatycznie otwierane drzwi nie odbiegają od wyposażenia egzemplarzy tej samej marki. Inaczej sytuacja wygląda w środku.

Tutaj zmieniło się dosłownie wszystko. Fotele, które przeważnie szczelnie wypełniają powierzchnie autokarów, zostały usunięte. W ich miejscu powstała kuchnia z 4 palnikową kuchenką oraz zlewem. W zabudowie kuchennej znalazło się miejsce dla małej lodówki, mikrofali, a także niewielkiej zmywarki. Kolejne pomieszczenie to salon, w którym pozostawiono 2 fotele oryginalnie montowane w tym modelu. Przestrzeń relaksacyjna zawiera stół z fotelami, telewizor oraz wygodną kilkuosobową kanapę. 

Dalsza część autobusu również została świetnie zaaranżowana. Na piętrze stworzono miejsce odpoczynku nad lekturą ulubionej książki. W słoneczne dni to właśnie tutaj rozpościera się niesamowity widok przez okalającą przód autobusu dużą szybę.

Piętro wyposażone jest w funkcjonalną łazienkę z ubikacją oraz sporą wanną. Wejście do niej odbywa się z dwóch stron. Pierwsza z nich prowadzi z sypialni, w której właściciel umieścił dwuosobowe łoże małżeńskie. Okalają je szyby autobusu, które w razie potrzeby można zasłonić roletami.

Drugie prowadzi przez korytarz łączący łazienkę z przodem autobusu. Tutaj zbudowano specjalną zabudowę przystosowaną do dwóch łóżek, przez co wypad ze znajomymi nad jezioro tym wyjątkowym kamperem nie stanowi problemu.

Pomysłowy właściciel zastosował w swoim projekcie kilka ciekawych udogodnień. W szafie, która znajduje się w korytarzu obok schodów ukryto odkurzacz a system zarządzania oświetleniem oraz roletami w autobusie odbywa się przy pomocy aplikacji w tablecie.

Musimy przyznać, że tak wyposażonym autobusem chętnie odbylibyśmy podróż dookoła świata i zaliczamy go do rankingu oryginalnych hoteli świata :)

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.