Horrory H.P. Lovecrafta zostaną wydane jako powieść graficzna

Sergiusz Kurczuk
20.08.2018 14:22
Horrory H.P. Lovecrafta zostaną wydane jako powieść graficzna Fot. materiały promocyjne

Już niedługo fani twórczości H.P. Lovecrafta będą mogli przeczytać komiks zatytułowany „Lovecraft: Four Classic Horror Stories”. Które opowieści grozy się w nim znajdą?

Dzieła jednego z największych prekursorów science fiction niebawem doczekają się przełożenia na język komiksu. Brytyjski rysownik Ian Culbard od wielu lat pracował nad dostosowaniem literackich historii grozy Lovecrafta do cech opowieści obrazkowych. Przed artystą stanęło nie lada wyzwanie, bo musiał odpowiednio operować wszelkimi dostępnymi środkami, by udało mu się uchwycić atmosferę panującą w książkach Lovecrafta. W końcu się udało i powieść graficzna „Lovecraft: Four Classic Horror Stories” niedługo trafi na sklepowe półki.

„Lovecraft: Four Classic Horror Stories” - o czym będzie komiks?

Culbard postanowił wziąć na warsztat 4 klasyczne horrory Lovecrafta i opowiedzieć je na nowo za pomocą komiksu. W zbiorze znalazły się „W poszukiwaniu nieznanego Kadath”, „Przypadek Charlesa Dextera Warda”, „W górach szaleństwa” oraz „The Shadow Out of Time”. Autor nie tylko umiejętnie przeniósł fabułę 4 książek pisarza, ale również doskonale je zilustrował dość niepokojącymi rysunkami. W sieci pojawiła się data premiery „Lovecraft: Four Classic Horror Stories” oraz oficjalny opis powieści graficznej

W Providence na Rhode Island ze szpitala dla obłąkanych znika niebezpieczny osadzony. W Miskatonic University jeden z profesorów wpada w zadumę trwającą 5 lat. W tajemniczym i żywym świecie snów melancholijny mężczyzna szuka domu bogów. W spowitych lodem pustkowiach Antarktyki, badacze polarni odkrywają niebywałe sekrety z przeszłości, przez które przyszłość wydaje się trudna do wyobrażenia. 

Lovecraft: Four Classic Horror Stories Fot. foto: materiały promocyjne

„Lovecraft: Four Classic Horror Stories” pojawi się w sklepach 30 października 2018 roku. W wielu księgarniach internetowych komiks można już kupić w przedsprzedaży. Data wydania dotyczy jednak zagranicznej premiery powieści graficznej. Nie wiadomo, czy trafi ona do Polski. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.