Pogoda
04.11.2016 09:56

Huawei Mate 9 - smartfon z Leicą i Porsche

Huawei chwali się, że wyprodukowanie egzemplarza smartfona Mate 9 trwa łącznie 15 dni i składa się z 50 etapów. W rezultacie otrzymujemy gigantyczny telefon, który może się także pochwalić sporą wydajnością.

Huawei Mate 9 - smartfon z Leicą i Porsche
foto: kadr z wideo

Huawei Mate 9 jest bardzo duży – producent zdecydował się na umieszczenie w nim ekranu o przekątnej 5,9 cala. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości Full HD, co z jednej strony może niepokoić (obraz może wyglądać nieco niewyraźnie przy próbach korzystania z trybu VR), ale z drugiej pozwala oczekiwać dłuższej pracy na zasilaniu bateryjnym (mniejsza liczba pikseli oznacza mniejsze zapotrzebowanie na energię).

Producent zdecydował się ponadto na wykorzystanie akumulatora o pojemności 4000 mAh i zaoferowanie opcji szybkiego ładowania. Z deklaracji Huawei wynika, że wystarczy 20 minut, żeby – przy korzystaniu z opcji SuperCharge – uzupełnić w bateriach energię wystarczającą do całodziennego korzystania z urządzenia.

Chińczycy w oficjalnym komunikacie nie zapomnieli podkreślić, że ich urządzenie nie stwarza ryzyka samozapłonu:

"

Bateria ma najwyższy standard zabezpieczeń i wyposażona jest w system ochrony Super Safe 5-gate, który gwarantuje bezpieczeństwo prawidłowego napięcia w czasie rzeczywistym i kontrolę temperatur. Dzięki tej funkcji możemy być spokojni o jakość pracy baterii Mate 9. "

Pełne naładowanie akumulatorów Huawei Mate 9 ma pozwalać na dwa dni intensywnego – nie stroniącego od gier, przeglądania internetu i długich rozmów – eksploatowania smartfona.

Ma to być zasługa nowego procesora, stworzonego przez inżynierów Huawei. Producent rozpływa się wprost w zachwytach nad swoim dziełem:

"

Kirin 960 jest pierwszym na świecie procesorem wyposażonym w ARM Cortex-A73/A53 Octa - core CPU i Mali G71. CPU zapewnia najlepszą wydajność wielordzeniową wśród wszystkich smartfonów z układem System on Chip, dzięki czemu ogranicza konsumpcję energii o 15% GPU zwiększa wydajność o 180% i o 40% poprawia efektywność energetyczną w stosunku do Kirin 950. Nowy procesor umożliwia korzystanie z pionierskiego standardu graficznego Vulkan w Android 7.0, poprawiającym wydajność graficzną o 400%. "

Huawei poinformował, że oprócz dużej mocy obliczeniowej Mate 9 oferuje także Machine Learning Algorithm – oprogramowanie, które ma się uczyć sposobu pracy preferowanego przez użytkownika i dbać o to, żeby telefon był odpowiednio do tego skonfigurowany. W rezultacie szybkość i płynność działania ma być „gwarantowana” w ciągu 18 miesięcy od pierwszego uruchomienia telefonu.

Szybki procesor zastosowany w Huawei mate 9 jest wspierany przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na pliki.

Kontynuując rozwiązania zaprezentowane w smatfonie Huawei P9 – i to na dobre kilka miesięcy, zanim podobną konstrukcję zastosowało Apple w swoim iPhonie 7 Plus – smartfon Mate 9 wyposażony jest w podwójny główny aparat fotograficzny. Producent chwali się ponowną współpracą z legendarną fotograficzną marką – Leicą.

Tym razem Chińczycy postawili na współpracę dwóch sensorów – kolorowego, o rozdzielczości 12 Mpix, oraz monochromatycznego, rejestrującego obrazy 20 Mpix. Dzięki połączeniu danych zbieranych przez oba aparaty powstają fotografie łączące dokładne odwzorowanie barw z dużą szczegółowością.

Huawei postawił ponadto na optyczną stabilizacje obrazu oraz opracowaną przez siebie technologię 2x Hybrid Zoom, wykrywającą za pomocą czujników laserowych głębię rejestrowanej sceny, wykrywanie fazy oraz kontrast.

Smartfon Huawei Mate 9 pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z opracowaną przez producenta nakładką EMUI w wersji 5.0. Producentowi udało się umieścić w nim dwa gniazda SIM.

Telefon został wyceniony na 699 euro – w Polsce ma się pojawić przed końcem 2016 roku. Entuzjaści będą mogli wydać na specjalną wersję Huawei Mate 9 kwotę nawet 2 razy większą – producent przygotował jeszcze lepiej wyposażone urządzenia we współpracy z Porsche Design. Po szczegóły trzeba wjechać na następną stronę.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Huawei