Pogoda
28.03.2018 14:16

Huawei Mate RS Porsche Design kosztuje prawie 9000 zł

Huawei śmiało konkuruje z największymi światowymi producentami smartfonów. Tym razem Chińczycy wzięli na celownik zaporową cenę iPhone’a X i przebili ją z budzącą szacunek górką - Huawei Mate RS Porsche Design w najmocniejszej konfiguracji wyceniono na ponad 2 000 euro.

Huawei Mate RS Porsche Design
foto: materiały prasowe

Huawei Mate RS Porsche Design ma być dla flagowych smartfonów Huawei, w tym zaprezentowanych pod koniec marca 2018 Huawei P20 Pro i Huawei P20 tym samym, co model Porsche 911 GT3 RS dla innych modeli 911 – ikoną wydajności i osiągów.

Huawei Mate RS Porsche Design jak Porsche 911 GT3 RS

Smartfon, tak jak sportowy samochód, kierowany jest do klientów, którzy nie przywiązują najmniejszej wagi do ceny i nigdy o nią nawet nie pytają – kupno modelu RS, czy to w wersji samochodowej, czy telefonicznej, ma zaspokoić ego kupującego oraz pokazać światu, że jest człowiekiem sukcesu.

Poprzednia wersja smartfona przygotowanego wspólnymi siłami przez Huawei i Porsche Design została zaprezentowana podczas premiery telefonu Huawei Mate 10 Pro – już wtedy przyciągała uwagę ceną, która wynosiła 5 699 zł, plasowała go więc w okolicach jubileuszowego iPhone’a X.

Nowa, ulepszona wersja ma z tym modelem całkiem sporo wspólnego – całymi garściami czerpie jednak to, co najlepsze z Huawei P20 Pro. Jest wyposażony w potrójny tylny aparat, z czego jeden obsługuje bezstratny zoom oraz ten sam procesor - autorski Kirin 970.

Huawei Mate RS Porsche Design – specyfikacja techniczna i cena

"

Dzięki przysłonom f/1,8, f/1,6 i f/2,4, aparat pozwala uchwycić szczegóły, sprawiając, że zdjęcia są wyraziste i perfekcyjnie ostre. Model został wyposażony w nowy obiektyw Leica VARIO-SUMMILUX z 3-krotnym zoomem, który umożliwia wykonywanie zdjęć z 5-krotnym zoomem hybrydowym bez utraty jakości, a także w bardzo czuły sensor obrazu 1/1,7 cala (ok. 7,76 mm x 5,82 mm) do wykonywania zdjęć przy słabym oświetleniu. Jego czułość wynosi do 3 200 ISO. "

Ekran Huawei Mate RS Porsche Design, sześciocalowy OLED o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli, nie ma żadnego wcięcia ograniczającego pole widzenia – Huawei postanowił postawić na najnowsze dostępne rozwiązania. Telefon ma wbudowane dwa czujniki linii papilarnych – jeden umieszczony na tylnej obudowie, drugi znajdujący się pod ekranem. Wystarczy przyłożyć palcem do wskazanego miejsca na wyświetlaczu, żeby ultradźwiękowy sensor potwierdził tożsamość i odblokował telefon.

Ekran Huawei Mate RS Porsche Design działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z nakładką EMUI 8.1. Smartfon został wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh.

Smartfon Huawei wyposażony jest w 6 GB pamięci RAM. Pamięci na pliki może być 256 lub 512 GB – w pierwszej opcji Huawei Mate RS Porsche Design został wyceniony na 1695 euro, w drugiej zaś na 2095 euro, co w przeliczeniu na złote daje około 8800 zł.

Czy Huawei Mate RS Porsche Design jest wart swojej ceny?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile