Huawei P smart Pro – smartfon bez dziury w ekranie

14.11.2019 13:27
Huawei P smart Pro – smartfon bez dziury w ekranie Fot. Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Ma wszystko to, czego szukamy w nowoczesnych smartfonach i nie ma przy tym tego wszystkiego, co w nim przeszkadza. Nowy smartfon Huawei, P Smart Pro, ma trzy aparaty główne i peryskop do selfie, nie znajdziecie za to w nim żadnego wcięcia w ekranie.

Ambicja producentów smartfonów jest stworzenie telefonu, którego cały front będzie ekranem. W pogoni za tą ideą coś jednak w pewnym momencie poszło nie tak i wprowadzono notcha, czyli wcięcie w ekranie, w którym umieszczono przedni aparat fotograficzny.

Z biegiem czasu przestrzeń ta stawała się co prawda coraz mniejsza, wciąż jedna na górze ekranu można było zobaczy łezkę albo wywierconą wprost w wyświetlaczu dziurę. Dla estetów i perfekcjonistów oznaczało to piekło na Ziemi za każdym razem, gdy patrzyli na ekran i widzieli kłujący w oczy ubytek w wyświetlanym obrazie.

Część producentów na szczęście idzie z czasem, postępem i możliwościami, imając się najróżniejszych sztuczek mających oddać wyświetlaczowi nienaruszalność granic. Coraz częściej słyszy się więc o smartfonach z wysuwanymi aparatami (takie rozwiązanie zastosowano w Huawei P smart Pro), pojawiają się też pierwsze jaskółki zwiastujące ukrycie kamerki pod ekranem, tak jak udało się to z czytnikami linii papilarnych.

Przeczytaj także

Huawei P smart Pro to kierowany młodych dla entuzjastów fotografii smartfon, który pozwoli cieszyć się zrobionymi zdjęciami w całej okazałości, bez czarnej dziury pochłaniającej część szczegółów.

huwei_p_smart_pro_01 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Huawei P smart Pro – specyfikacja techniczna

Huawei chwali się, że wbudowanej pamięci nie powinno zabraknąć nawet największym fanom fotografii. Na pliki użytkownika czeka 128 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o dodatkowe 512 GB.

Dzięki temu można będzie można pstrykać zdjęcia tak intensywnie, jakby jutra nie było. Huawei P smart Pro nie dorówna co prawda jakością fotografii flagowemu modelowi marki, czyli P30 Pro, jednak zapożycza część zastosowanych w nim rozwiązań.

P smart Pro wyposażony jest w 3 główne aparaty. Podstawowy ma matrycę 48 Mpix i wspomagany jest przez kamerkę szerokokątną o rozdzielczości 8 Mpix. Dodatkowy, trzeci czujnik 2 Mpix odpowiada za zbieranie informacji o świetle oraz pozwala na nakładanie cenionego przez fotografów efektu rozmycia tła, czyli bokeh.

huwei_p_smart_pro_02 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Najciekawszą funkcją dla mobilnych fotografów będzie zapewne opcja zatrudnienia sztucznej inteligencji do obróbki zdjęć robionych nocą.

Aparat główny wspierany jest przez sztuczną inteligencję, która umożliwia m.in. stabilizację obrazu w trybie nocnym, co bezpośrednio wpływa na wysoką jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych, nawet przy 6-sekundowym czasie naświetlania. To niejedyna funkcja aparatu fotograficznego P smart Pro zarezerwowana dotąd dla najdroższych, flagowych smartfonów. Nowy telefon Huawei wyposażony jest też w innowacyjną funkcję slow motion, czyli nagrywania wideo z szybkością 480 klatek na sekundę, a także w funkcję tworzenia filmów w trybie szerokokątnym.

Dzięki umieszczeniu aparatu do selfie na wysuwany z obudowy peryskopie Huawei P smart Pro oferuje nieskażony wcięciami i dziurami ekran Ultra FullView o przekątnej 6,59 cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Wyświetlacz zajmuje ponad 80% frontu telefonu.

Smartfon wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Kirin 710F, zapewniający wydajność rodem ze średniej półki cenowej – dokładnie tej, na której został umieszczony Huawei P smart Pro. Pracujący pod kontrolą Androida 9.1 Pie z nakładką EMUI 9.1 telefon wyposażony jest ponadto w 6 GB RAM.

Ciekawostką jest umieszczenie czytnika linii papilarnych w znajdującym się na boku urządzenia włączniku. Dzięki temu wystarczy wziąć urządzenie do ręki, żeby je automatycznie odblokować (o ile kciuk wyląduje na sensorze).

huwei_p_smart_pro_03 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

P smart Pro wyposażony jest w złącze USB C oraz klasyczne gniazdo audio.

Huawei P smart Pro – cena i dostępność

Huawei P smart Pro został wyceniony na 1399 zł. Urządzenie będzie dostępne w dwóch kolorach - czarnym oraz opal.

Przedsprzedaż modelu prowadzona będzie od 2 do 15 grudnia 2019 roku. Limitowana liczba klientów, która w tym czasie zdecyduje się na zakup, otrzymają w prezencie opaskę Huawei Band 4.

huwei_p_smart_pro_04 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

W regularnej sprzedaży Huawei P smart Pro znajdzie się 16 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Huawei bezlitośnie strollował Apple pomagając kupującym nowe iPhone'y

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.