Huawei P40. Flagowiec z zaawansowanym aparatem, czy aparat fotograficzny z wbudowanym telefonem?

26.03.2020 14:46
Huawei  P40 Pro|undefined Fot. Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Huawei P40 może okazać się najważniejszym smartfonem producenta od wielu lat. Od niego zależy przyszłość przedsiębiorstwa, które szturmem zdobyło serca i i portfele klientów. Czy szybsze działanie, obsługa 5G, wsparcie sztucznej inteligencji i orkiestra aparatów fotograficznych przekonają do zakupu flagowca, na którym nie znajdzie się wielu popularnych aplikacji?

Ile jest wart Sklep Play? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Huawei, prezentując smartfony pozbawione dostępu do przepastnej biblioteki aplikacji stworzonej przez Google oraz usług i oprogramowania oferowanych przez giganta.

Przedsmak przyszłości można było już zakosztować, widząc jak zmieniła się cena wprowadzonych już do Polski telefonów P40 lite oraz P40 lite E. Kwota, za jaką można było je kupić, wywołała małą sensację.

Przeczytaj także

Prawdziwą demonstracją siły i możliwości producenta ma być rodzina pełnoprawnych modeli P40, na którą składa się Huawei P40, P40 Pro oraz P40 Pro+. Producent przekonuje, że dzięki zastosowanym komponentom jest to jeden z najlepszych smartfonów na rynku, robiących zdjęcia, o których jeszcze kilka lat temu mogli marzyć profesjonaliści.

Huawei P40, P40 Pro i P40+ - aparaty fotograficzne

Huawei chwali się, że jest liderem jeśli chodzi o zwiększanie możliwości fotograficznych smartfonów. Wyścig rozpoczął się wraz z premierą Huawei P9, który został wyposażony w podwójny obiektyw. Przy pracach nad nim uczestniczyła Leica, wspomagająca Huaweia od tamtej pory we wszystkich flagowcach.

Huawei P40, szczególnie w odmianach Pro, potrafi zadziwić wprowadzonymi rozwiązaniami. W obudowie P40 Pro+ udało się umieścić komponenty umożliwiające uzyskanie dziesięciokrotnego powiększenia optycznego i stukrotnego cyfrowego.

Model Huawei P40 Pro wyposażony jest w system czterech obiektywów: głównego o rozdzielczości 50 MPix (f/1.8), ultraszerokokątnego Cine Camera o rozdzielczości 40 MP i z przesłoną f/1.8, obiektywu do pomiaru przestrzeni kadru oraz 12 MP teleobiektywu peryskopowego SuperSensing Zoom (f/3.4). Teleobiektyw umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem cyfrowym. Model P40 Pro+ wyróżnia się na tle pozostałych smartfonów z serii innowacyjną konstrukcją teleobiektywu SuperZoom Array, który przyjmuje więcej światła o różnych długościach fal. Dzięki temu, za pomocą smartfona można wykonać zdjęcie z 10-krotnym zoomem optycznym i nawet 100-krotnym zoomem cyfrowym.

Huawei P40 oferuje 3 tylne aparaty, P40 Pro 4, a P40 Pro+ aż pięć obiektywów pracujących nad zapewnieniem jak najlepszej jakości obrazu.

Wersje Pro smartfona Huawei P40 zostały wyposażone w przedni aparat o rozdzielczości 32 Mpix, wspomagany przez obiektyw IR do wykrywania głębi.

Zdjęcia i filmy robione przez aparaty dopieszczane są dodatkowo przez sztuczną inteligencję, która w czasie rzeczywistym poprawia jakość i usuwa ewentualne niedoskonałości. Dzięki oprogramowaniu czułość aparatów w nocy szacowana jest na ISO 406 900.

Algorytmy AI wspierają pracę aparatu fotograficznego m.in. poprzez przestrzenną redukcję szumów z filtrowaniem 3D, a także oferują innowacyjne możliwości edycji zdjęć. Dodatkowo udoskonalona stabilizacja optyczna OIS w aparacie oraz stabilizacja obrazu wspierana przez sztuczną inteligencję AIS minimalizują zakłócenia wywołane przez drgania ręki podczas wykonywania zdjęć, a także podczas rejestrowania wideo w jakości 4K przy płynności 60fp.

Aparaty w modelach P40 Pro i P40 Pro+ mają rejestrować według producenta detale, których nie dostrzeże w danym oświetleniu ludzkie oko.

huawei_p40_premiera_02 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Huawei P40, P40 Pro i P40+ - specyfikacje techniczne

Huawei chwali się, że korzystanie ze smartfonów z serii P40 to zupełnie nowe wyzwanie dzięki zakrzywionemu z czterech stron ekranowi.

W Huawei P40 Pro+ i P40 Pro zastosowano ekran OLED o przekątnej 6,58”, który zakrzywia się na krawędziach. Z kolei Huawei P40 posiada ekran OLED o przekątnej 6,11”. Rozdzielczość ekranów we wszystkich modelach serii Huawei P40 to FullHD+.

W wyświetlaczu znajduje się także czytnik linii papilarnych, mający działać nawet szybciej, niż sensory umieszczane na obudowie.

Modele P40 Pro+ i P40 Pro zostały wyposażone w baterię o pojemności 4200 mAh. Zapewnia to użytkowanie telefonu w standardowych warunkach od 1,5 do 2 dni. Telefony można też bardzo szybko naładować dzięki technologii Huawei SuperCharge 40W. Huawei P40 Pro+ obsługuje też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego o wartości 30W (model P40 Pro – 27W), a dzięki funkcji ładowania zwrotnego może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank. Model Huawei P40 został wyposażony w baterię o pojemności 3800 mAh.

Razem z rodziną Huawei P40 debiutuje procesor Kirin 990 5G, oferujący nie tylko większą wydajność od poprzedników, lecz także umożliwiającą korzystanie z nadchodzących sieci 5G. Huawei P40 Pro, któremu będziemy się dokładnie przyglądać, wyposażony jest w 8 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Smarton obsługuje dwie karty SIM.

Smartfony Huawei P40 Pro i P40 wykorzystują oprogramowanie EMUI 10.1, bazujące na systemie operacyjnym Android i działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

Huawei P40 został wyceniony na 2999 zł, P40 Pro kosztuje 4299 zł - smartfony trafią do sprzedaży 7 kwietnia 2020, już teraz można je zamówić w przedsprzedaży. Huawei P40 Pro+, wyceniony na 1399 euro, zadebiutuje w czerwcu 2020 roku.

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.