Huawei obiecuje zwrot pieniędzy za smartfony, jeśli aplikacje przestaną na nich działać

Michał Tomaszkiewicz
24.06.2019 10:58
Huawei obiecuje zwrot pieniędzy za smartfony, jeśli aplikacje przestaną na nich działać Fot. Kārlis Dambrāns, CC BY 2.0

Kłopoty Huaweia związane z perspektywami współpracy z twórcami aplikacji oraz samego systemu Android sprawił, ze kupujący patrzą na smartfony marki z nieufnością. Producent wpadł na pomysł, jak je rozwiać. Obiecuje zwrot pieniędzy za zakup, jeśli oprogramowanie przestanie działać.

Huawei został wpisany przez administrację Trumpa na listę podmiotów, z którymi nie mogą współpracować amerykańskie przedsiębiorstwa. Decyzja ta została co prawda odroczona na trzy miesiące, a nieoficjalnie można usłyszeć, że okres karencji zostanie przedłużony o kolejne dwa lata, użytkownicy smartfonów czują się jednak zaniepokojeni.

Jeśli ban zostanie utrzymany, Huawei będzie musiał zrezygnować ze stosowania w tworzonych telefonach systemu Android wraz z aplikacjami Google, a nawet przestać instalować na swoich telefonach aplikacji Facebooka.

Przeczytaj także

Producent uspokaja swoich użytkowników, tłumacząc, że dla osób które już kupiły smartfona lub zrobią to przed ewentualnym zatwierdzeniem bana nic by się nie zmieniło. Umowy, które zostały zawarte przed wprowadzeniem zakazu współpracy będą respektowane. Potwierdza to także Google.

Przeczytaj także

Zamieszanie wokół marki sprawiło, że Huawei postanowił pokazać pewność siebie w spektakularny sposób. Producent ogłosił, że jeśli na smartfonach klientów przestanie działać aplikacja Facebooka lub Google z powodu bana, zwróci kupującym pieniądze wydane na zakup.

Huawei obiecuje zwrócić pieniądze za smartfony, jeśli przestaną na nim działać aplikacje

Akcja jest co prawda przeprowadzana – przynajmniej na razie – tylko na Filipinach, niewykluczone jednak, że z czasem jej odsłony trafią także do innych krajów, w tym Polski.

Teoretycznie Huawei taką deklaracją niczego nie ryzykuje. Umowy podpisane z Facebookiem i Google są wiążące i nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby się z nich wycofać nawet jeśli zakaz zostanie uchwalony.

Gest pokaże za to użytkownikom smartfonów, że naprawdę nie ma się czego obawiać, jeśli chodzi o możliwość korzystania z zakupionego telefonu.

W Polsce producent ograniczył się jak na razie do opublikowania na specjalnej stronie spisu najczęstszych pytań wraz z odpowiedziami.

Zobacz także: Huawei uruchomił oficjalną stroną tłumaczącą problemy z USA. Zapewnia klientów, że wszystko będzie dobrze

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.