Huawei uruchomił oficjalną stroną tłumaczącą problemy z USA. Zapewnia klientów, że wszystko będzie dobrze

Michał Tomaszkiewicz
06.06.2019 12:28
Huawei uruchomił oficjalną stroną tłumaczącą problemy z USA. Zapewnia klientów, że wszystko będzie dobrze Fot. materiały prasowe

Huawei odniósł spektakularny sukces. Chińczycy w zaledwie kilka lat stali się drugim co do wielkości producentem smartfonów na świecie i byli bardzo blisko zdobycia pierwszego miejsca. Sytuacja zmieniła się po kłopotach spowodowanych przez USA – przedsiębiorstwo tłumaczy, co oznacza ona dla klientów.

Huawei nie jest pierwszą ofiarą wojny handlowej prowadzonej przez USA z Chinami pod hasłami obrony przed szpiegowaniem. Wcześniej poważne ograniczenia w dostępie do amerykańskiego rynku spotkały ZTE.

Wpisanie Huwei na czarną listę przedsiębiorstw, z którymi podmioty z USA nie mogą współpracować, wywołały lawinę oświadczeń od partnerów, którzy informowali o podporządkowywaniu się rozporządzeniu i zrywania kontaktów z Chińczykami.

Pierwszy komunikat został wystosowany przez Google, potem o zakończeniu współpracy informował ARM, Microsoft, Intel, SD Association i WiFi Alliance.

Przeczytaj także

Wywołało to niepokój wśród użytkowników smartfonów Huawei, obawiających się, że ich telefony z dnia na dzień przestaną działać. Takiego niebezpieczeństwa nie ma, jako że wyprodukowane do tej pory smartfony będą w pełni funkcjonalne, problemy mogą za to pojawić się przy opracowywaniu przyszłych modeli.

Zapytaliśmy o to Huawei i dostaliśmy od producenta oficjalny komunikat w sprawie kryzysu.

Przeczytaj także

Huawei postanowił uruchomić specjalną witrynę, na której zebrał odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Oto, czego można się z niej dowiedzieć.

Huawei odpowiada na najczęściej zadawane pytanie dotyczące zrywania współpracy przez partnerów.

Odwiedzający witani są informacjami o Huawei. Producent podkreśla, że smartfony są tylko częścią jego działalności, jako że przedsiębiorstwo koncentruje się na rozwiązaniach dla operatorów telekomunikacyjnych oraz usługach dla przedsiębiorstw z branży finansowej.

Huawei podzielił się także notką, prezentującą jego rolę w rozwoju rynku smartfonów.

Huawei znacząco przyczynił się do rozwoju i popularyzacji systemu Android na całym świecie. Jako jeden z kluczowych globalnych partnerów Androida, ściśle współpracujemy z ich platformą open-source w celu tworzenia ekosystemu, który przynosi korzyści zarówno użytkownikom końcowym, jak i całej branży. Jednocześnie będziemy nadal budować bezpieczny i zrównoważony ekosystem oprogramowania, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia dla wszystkich użytkowników z całego świata.

Producent jasno zadeklarował, że właściciele jego smartfonów nie mają się czego obawiać:

Huawei zapewni aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie. Jednocześnie będziemy nadal budować bezpieczny i zrównoważony ekosystem oprogramowania, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia dla wszystkich użytkowników z całego świata.

huawei_informacje_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Na stronie www.huaweimatters.com/pl/ zamieszczono także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  • Czy aktualni użytkownicy będą mogli nadal korzystać z usług Google, takich jak Google Play i Gmail w produktach Huawei?

Użytkownicy produktów, które zostały już sprzedane i są aktualnie w sprzedaży będą mogli nadal korzystać ze wspomnianych usług w normalny sposób. Nic się dla nich nie zmienia.

  • Czy bieżąca sytuacja wpłynie na korzystanie z telefonów Huawei?

Użytkownicy produktów, które zostały już sprzedane i są aktualnie w sprzedaży będą mogli nadal korzystać ze wspomnianych usług w normalny sposób.

W dyplomatyczny sposób przekazano, że nie ma takiej pewności co do przyszłych produktów Huawei.

  • Czy sytuacja będzie dotyczyć urządzeń Huawei, które nie miały jeszcze swojej premiery?

Aktualnie skupiamy się na bieżącej ofercie i wsparciu klienta w zakresie użytkowania produktów, które zostały już sprzedane i są aktualnie w sprzedaży. O premierach nowych produktów będziemy informować na bieżąco.

Zobacz także: ARM zrywa współpracę z Huawei. Bez Androida da się żyć, bez procesora nie 

Między USA i Chinami trwają gorące dyskusje na temat Huawei. Od wyniku dialogu może zależeć, czy ban na współpracę zostanie utrzymany, czy anulowany.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.