Hugh Jackman, Chris Evans, bracia Russo - jak gwiazdy pożegnały Stana Lee?

Sergiusz Kurczuk
13.11.2018 11:21
Hugh Jackman, Chris Evans, bracia Russo -  jak gwiazdy pożegnały Stana Lee? Fot. AaronP/Bauer Griffin/East News

Wieści o śmierci Stana Lee ubodły nie tylko fanów komiksów i filmów na ich podstawie, ale również wiele gwiazd popkultury, na które Stanley Liebier miał ogromny wpływ.

Chociaż trudno w to uwierzyć - stało się. Stan "The Man" Lee zmarł 12 listopada 2018 roku w wieku 95 lat. W ciągu swojego długiego i barwnego życia stał się prawdziwą legendą i inspiracją dla wielu osób. Z tego powodu pod gwiazdą Lee na Alei Gwiazd w Hollywood zebrało się tysiące fanów Stana Lee.

Ci, którzy nie mogli pojawić się w Los Angeles, wspominali Lee za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wśród nich jest wiele gwiazd popkultury. Niektórzy z nim współpracowali, inni się przyjaźnili, jednak bez względu na zażyłość z jednym z twórców Marvel Comics, wszyscy złożyli mu symboliczny hołd. Jak gwiazdy pożegnały Stana Lee?

Stan Lee nie żyje - gwiazdy złożyły hołd zmarłemu twórcy

Oczywiście wśród żałobników nie zabrakło aktorów, którzy wystąpili w filmach bazujących na komiksach stworzonych przez laty przez Stana Lee. Niektórzy dzięki udziałowi w tych produkcjach zyskali ogólnoświatową sławę i dla wielu miłośników superbohaterów, stali się ich realnymi odpowiednikami. Wśród wpisów gwiazd nie zabrakło takich nazwisk jak Hugh Jackman, Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Sebastian Stan, Zoe Saldana, Tom Holland, Jeremy Renner, Evangeline Lilly, David Hasselhoff, Ryan Reynolds czy Josh Brolin.

Hugh Jackman: "Jestem dumny, że byłem małą częścią jego dziedzictwa"

Straciliśmy geniusza kreatywności. Stan Lee był pionierską siłą w świecie superbohaterów. Jestem dumny, że byłem małą częścią jego dziedzictwa i... pomogłem powołać do życia jego postacie.

Robert Downey Jr.: "Zawdzięczam ci wszystko"

Zawdzięczam ci wszystko. Spoczywaj w pokoju Stanie Lee.

Chris Evans: "Nigdy nie będzie kolejnego Stana Lee"

Nigdy nie będzie kolejnego Stana Lee. Przez dekady zapewniał młodym i starym przygody, możliwość ucieczki, pocieszenie, pewność siebie, inspirację, siłę, przyjaźń i radość. Emanował miłością i życzliwością i zostawił niezatarty ślad na tak wielu ludziach. Excelsior!

Chris Hemsworth: "Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu"

Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu. Dziękuję ci za niesamowite przygody, na które zabierałeś nam dzięki swoim opowieściom. Moja miłość i wsparcie do wszystkich twoich przyjaciół i rodziny.

Sebastian Stan: "Będziemy za tobą tęsknić"

Dziękuję ci wielka legendo. Będziemy za tobą tęsknić. Nie byłbym tu bez ciebie.

Zoe Saldana: "Byłeś inspiracją i superbohaterem dla nas wszystkich"

Dzisiaj straciliśmy jednego z największych ludzi. Stanie Lee - byłeś inspiracją i superbohaterem dla nas wszystkich. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i danie nam wzoru do naśladowania!

Tom Holland: "Spoczywaj w pokoju, Stan"

Wiele milionów spośród nas jest wdzięcznych temu kolesiowi, ale nikt bardziej niż ja. Ojciec Marvela sprawił tak wiele radości. Co za życie i rzeczy, których dokonał! Spoczywaj w pokoju, Stan. 

Jeremy Renner: "Jesteś legendą, mój przyjacielu"

Spoczywaj w pokoju, Stanie Lee. Jesteś legendą, mój przyjacielu.

Evangeline Lilly: "Będziesz żył dalej"

Stan - więcej niż mistrz historii, zawsze byłeś jak mistrz życia. Będę czerpać od ciebie inspirację przez resztę mojego życia. Będziesz żył dalej. Całuski, twoja Wasp.

David Hasselhoff: "Był tym, o co chodzi w Ameryce"

Ten post piszę z wielkim smutkiem i szacunkiem! Kochałem Stana Lee i byłem zaszczycony, będąc Nickiem Fury i występując z nim w końcowej piosence "Guardians Inferno". On był tym, o co chodzi w Ameryce! Prawdziwy bohater i wzór gentlemana!

Ryan Reynolds: "Dzięki za wszystko"

Dzięki za wszystko, Stan

Josh Brolin: "Tym się zaczynam i na tym kończę"

Stan Lee, Dr. Seuss i Ray Bradbury. Tym się zaczynam i na tym kończę. My, którzy byliśmy głęboko wzruszeni ludzkim wymiarem jego wyobrażenia, rozumieniem sięgania poza nasz potencjał i konieczność niemierzalnego wpływania na naszą wyobraźnię, chcemy podziękować i na zawsze zobowiązani. Spoczywaj w pokoju, drogi Stanie. Sprawiłeś, że nasze życie na świecie jest trochę lepsze.

Hołd zmarłemu twórcy oddali również twórcy filmów na podstawie komiksów stworzonych przez Stana Lee.

Joss Whedon: "Nigdy cię nie zabraknie w moim sercu"

Sta Lee stworzył uniwersum, w którym jeśli jakiś bohater był odpowiednio kochany, nigdy nie umierał. Teraz tak powinniśmy o nim myśleć. Dziękuję za całego serca. Nigdy cię w nim nie zabraknie.

Kevin Feige: "Zostawił niecodzienną spuściznę, która przeżyje nas wszystkich"

Nikt nie miał większego wpływu na moją karierę i wszystko, co zrobiliśmy w Marvel Studios niż Stan Lee. Stan zostawił niecodzienną spuściznę, która przeżyje nas wszystkich. Nasze myśli są z jego córką, jego rodziną i milionami fanów.

Bracia Russo: "Będzie nam ciebie bardzo brakować"

Dziękujemy ci, za wypełnienie naszego dzieciństwa wielką radością. Będzie nam ciebie bardzo brakować...

Chris Miller: "Dobrze przeżyte życie, które pozytywnie wpłynęło na tak wielu ludzi"

Był inspirujący, dodawał odwagi i można go znaleźć na kartach jego komiksów. Dobrze przeżyte życie, które pozytywnie wpłynęło na tak wielu ludzi. Excelsior! Spoczywaj w pokoju.

Marvel Enterteinment

Dziś, zatrzymujemy się i myślimy z wielkim smutkiem o odejściu Stana Lee.

Nie zabrakło również komiksowych twórców, którzy postanowili wspomnieć ojca Marvel Comics.

Roy Thomas: "Był bardzo przygotowany na odejście"

Jestem smutniejszy, niż mogę powiedzieć z powodu śmierci Stana... chociaż wiedziałem z moich ostatnich rozmów telefonicznych z nim, że był bardzo przygotowany na odejście z tego świata. Jestem bardzo wdzięczny, za szczery zbieg okoliczności, który sprawił, że spędziłem z nim około pół godziny w zeszłą niedzielę, mniej niż 48 godzin przed jego odejściem. W tym czasie było oczywiste, że brakuje mu energii starego Stana Lee, z której słynął na konwentach i występów w filmach, ale kiedy zapytałem go o przyszłe występy gościnne, z wielką ochotą chciał w nich uczestniczyć, jeśli mógłby to zrobić bez kłopotania siebie. Zapytał mnie o Danna (brata Thomasa - również twórcę komiksów - przyp. red.) i rozmowy o jego bataliach z wydawcą Martinem Goodmanem, kiedy powstawał Spider-Man. W mojej opinii, jedną z ważniejszych decyzji kreatywnych Goodmana, było zlecenie Stanowi Lee stworzenia grupy superbohaterów w roku 1961. Stan miał z tego wielką frajdę. Pozował ze mną do kilku zdjęć, a na ostatnim z moim menadżerem Johnem Cimino, który się postarał, by umożliwić mi pracę ze Stanem jeszcze jeden raz. Chciałbym znów móc się przy nim pokręcić. Ale wciąż uważam się za szczęściarza, że mogłem go poznać i pracować z nim przez wiele lat... z jednym z najważniejszych twórców mitów w XX wieku.

Jim Lee: "Sprawiał, że każdy czuł się w jego obecności jak dzieciak bez względu na wiek"

Spoczywaj w pokoju, Stanie Lee. Sprawiał, że każdy czuł się w jego obecności jak dzieciak bez względu na wiek.

Joe Quesada

Rob Liefeld: "Rozpoczął  Erę Marvela w komiksach oraz Erę Marvela w filmach"

Spoczywaj w pokoju, Stanie Lee. Straciliśmy Tytana kreatywności i przemysłu. To moje ostatnie zdjęcia za stanem, zrobione we wrześniu w jego domu przez Jona Bollerjacka. Zostałem wezwany przez "The Mana", chciał zobaczyć przyjazną twarz i się wyluzować. Pojawiłem się następnego dnia. Był pokojowy i zrelaksowany, ukazując duży hart ducha. Usiadł w swoim ulubionym fotelu, rozejrzał się po swoim basenie i przepięknych kanionach. Podziękowałem mu za wizjonerstwo, nie tylko w kwestiach kreatywnych, ale również w przeniesieniu Marvela do Hollywood, bo doskonale wiedział, że można przełożyć te historie na filmy i seriale. Dzieciaki w latach 70., dzieciaki w moim wieku, dorastały na serialu "Hulk", aktorskim "Spider-Manie", filmie CBS "doktor Strange". To był ekscytujący czas i skutkował podróżą Stana na zachód, by przedstawić postacie Marvela Hollywood. Rozpoczął  Erę Marvela w komiksach oraz Erę Marvela w filmach, która bawi nas do dziś. Mam wiele historii z mojej znajomości i podróży ze Stanem. Nigdy nie mieliśmy lepszego ambasadora. Nigdy nie będzie nikogo jak on. Jedyne co wiem, to to, że Dobry Bóg wyciągnął krzesło i wszyscy w niebie nadstawiają uszu, by usłyszeć niesamowite historie Stan. Słuchają uważnie każdego słowa i każdego zdania. 

Mimo że Stan Lee odszedł, jego dzieła pozostaną z wiernymi fanami na zawsze dzięki kolejnym zeszytom komiksów i następnym filmom, na podstawie świata, który powołał do życia wiele dekad temu.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.