Pogoda
21.05.2019 10:38

Hulajnogi Lime za darmo na wybory do Parlamentu Europejskiego

Wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych Lime pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym – oferuje darmowy przejazd do lokalu wyborczego, gdzie będzie można zagłosować na swojego przedstawiciela do Parlamentu Europejskiego.

hulajnoga Lime
foto: materiały prasowe

Macie ochotę, ale trochę boicie się spróbować? Lime obiecuje możliwość przejechania się hulajnogą elektryczną bez zobowiązań, licząc na to, że możliwość wykonania darmowego kursu po mieście zostanie wykorzystana do podjechania do lokalu wyborczego.

Hulajnogi elektryczne nieprzypadkowo pojawiły się na chodnikach wybranych polskich miast w setkach egzemplarzy – to właśnie w nich upatruje się przyszłości transportu miejskiego na krótszych dystansach. Pojazdy transportu osobistego mają być zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku i generować mniejsze natężenie ruchu niż korzystanie z własnego samochodu, a nawet komunikacji zbiorowej.

Potwierdza to Uber, przyznając, że na trasy liczące sobie mniej niż kilkanaście kilometrów w USA nikt już praktycznie nie zamawia przejazdu samochodem – klienci wolą korzystać z hulajnóg i rowerów elektrycznych. Przejęta przez Ubera marka Jump to krakowskie przedsiębiorstwo, które będzie pracować nad takimi właśnie pojazdami dla światowego giganta.

Uber inwestuje w centrum inżynieryjne w Polsce. Powstają w nim nowe pojazdy
Uber inwestuje w centrum inżynieryjne w Polsce. Powstają w nim nowe pojazdy
Przeczytaj także Uber inwestuje w centrum inżynieryjne w Polsce. Powstają w nim nowe pojazdy

Hulajnogi Lime za darmo na wybory do Parlamentu Europejskiego

Lime postanowił zaangażować się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, zachęcając do głosowania oraz do odpowiedzialnego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Powody wystąpienia z inicjatywą darmowego wypożyczania pojazdów tłumaczy Paulina Mróz, dyrektor Lime w Polsce.

"

Chcemy zachęcić ludzi do głosowania, oferując im wygodny, przyjemny i bezpieczny sposób na dotarcie do lokali wyborczych. Frekwencja w kolejnych wyborach europejskich utrzymuje się na bardzo niskim poziomie – w 2014 roku w Polsce wyniosła ona niespełna 24%! Wszyscy powinniśmy robić, co w naszej mocy by zachęcać ludzi do głosowania i Lime, jako integralna część europejskich miast, chce również mieć w tym udział. "

Żeby móc skorzystać z darmowej przejażdżki na wybory, wystarczy zainstalować aplikację Lime – każdy użytkownik otrzyma bezpłatny kod wysłany w newsletterze w dniu wyborów, 26 maja 2019 roku. Będzie można go wykorzystać między 6:00 a 21:00 w krajach, w których obecny jest Lime: w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Szwecji.

Elektryczne hulajnogi
Elektryczne hulajnogi
Przeczytaj także Hulajnogi elektryczne w Warszawie: Jak wypożyczyć sprzęt Lime, Hive, Bird, Hulaj, CityBee? [CENNIK, ZASADY]

Czy warto iść na wybory? W podjęciu decyzji może pomóc obejrzenie filmu tłumaczącego w przystępny sposób zasady działania Unii Europejskiej oraz znaczenie oddawanego na przedstawicieli w Parlamencie Europejskim głosu.

Wypożyczalnia chce także wykorzystać dzień wyborów do przeprowadzenia akcji edukacyjnej dla klientów, zachęcając ich do odpowiedzialnej jazdy hulajnogami – będzie podsuwał do podpisania deklarację #RespectTheRide, której sygnatariusze zobowiążą się do:

  • odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy dostosowanej do panujących warunków i ruchu
  • parkowania w taki sposób, by nie blokować chodników, przystanków czy przejść dla pieszych
  • zwracania uwagi na samochody, pieszych i innych użytkowników dróg i chodników

Zobacz także: >> Warszawiak potrącił kobietę na chodniku hulajnogą elektryczną. Trafiła do szpitala i została ukarana mandatem <<

Ze względu na obowiązujące w Polsce prawo, hulajnogi elektryczne zobligowane są do poruszania się po chodnikach, między pieszymi. Pojazdy mogą rozpędzać się do 25 km/h i w Warszawie doszło już do kilku poważnych wypadków, po których potrąceni piesi musieli korzystać z pomocy lekarskiej w szpitalu.

Pojedziecie na wybory?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety