Hulk przeżył koniec świata. Wszystko dzięki dziwacznemu złoczyńcy Marvela

25.08.2020 14:25
Hulk przeżył koniec świata. Wszystko dzięki dziwacznemu złoczyńcy Marvela Fot. Everett Collection/East News

Hulk to jeden z najpotężniejszych postaci z uniwersum Marvela. Komiks "Maestro" #1 zdradza, jak doszło do tego, że Hulk przeżył armagedon i został władcą świata.

W komiksowym świecie Marvela nie ma chyba bardziej różnorodnej postaci niż Hulk. Chociaż pozornie ten bohater wydaje się nudny jak falki z olejem, każdy fan tego herosa doskonale wie, jak często zielony stwór ewoluował. Filmy MCU starają się zresztą nawiązywać do komiksowych metamorfoz Hulka i w każdej produkcji jest ukazywany inaczej. Jego najpotężniejsza forma to Maestro. Nowa seria poświęcona wcieleniu Hulka z postaopkaliptycznej przyszłości w końcu zdradziła pochodzenie tej postaci.

"Maestro" #1 - jak Hulk zmienił się we władcę świata?

Koncepcja Hulka jest dość prosta i całkiem efektywna, ale biorąc pod uwagę ogrom czasu, w ciągu którego wydawane są komiksy Marvela, nie można się dziwić, że twórcy postanowili rozwinąć oryginalny pomysł Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Na przestrzeni lat Hulk doczekał się więc wielu wcieleń.

Przeczytaj także

W 1992 roku Peter David i George Pérez stworzyli wersję Hulka, jakiej świat jeszcze nie widział. Mowa o Maestro - starszej wersji herosa, która nie tylko przeżyła koniec świata, ale również władała postapokaliptyczną rzeczywistością znaną jako Earth-9200 lub po prostu Dystopia. Przez ponad 28 lat geneza Maestro pozostawała tajemnicą. W końcu Marvel zadecydował ją zdradzić. Z tego powodu do życia powołano miniserię poświęconą Hulkowi z przyszłości.

Przeczytaj także

W sierpniu 2020 roku zadebiutował komiks "Maestro" stworzony przez Petera Davida, Germana Peraltę, Jesusa Aburtova, Dale'a Keowna, Jasona Keitha i Arianę Maher. W pierwszym numerze dowiadujemy się, kto sprawił, że Hulk stał się Maestro. Komiks rozpoczyna się w okresie, kiedy Bruce Banner na stałe połączył się ze swoim alter ego i został Professorem Hulkiem. Posiadał wówczas genialny umysł Bannera oraz moce Hulka. Podobnie zresztą jak w "Avengers: Endgame".

1 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics
Przeczytaj także

Kto odpowiada za narodziny Maestro?

Szybko okazuje się, że Hulk jedynie śni i w rzeczywistości znajduje się wewnątrz tajnej bazy organizacji A.I.M., umiejscowionej pod Los Angeles. Minęło wiele lat, a świat pogrążył się w chaosie spowodowanym konsekwencjami III wojny światowej. Przy życiu została garstka ludzi, których uratował M.O.D.O.K. - jeden z najdziwniejszych czarnych charakterów Domu Pomysłów. Wśród nich znalazł się Hulk, który cały czas przebywał zamknięty w specjalnej komorze podtrzymującej życie.

1 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics
Przeczytaj także

Z tego powodu Hulk wygląda nieco inaczej - ma długie włosy i brodę, które upstrzone są zalążkami siwizny. M.O.D.O.K. również bardzo się zestarzał i co najważniejsze nieco zmienił. Przestał być absurdalnie nienawistną maszyną do zabijania i postanowił wykorzystać zasoby A.I.M., by odbudować ludzkość. Hulk miał być jedną z podwalin nowej cywilizacji. Zamiast jednak przyłączyć się do planu  M.O.D.O.K.-a, opuścił bazę i udał się w kierunku napromieniowanych radioaktywnie gruzów starego świata, który za kilkanaście lat padnie u jego stóp. 

Przeczytaj także
1 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics

Okazuje się więc, że to właśnie M.O.D.O.K. przyczynił się do powstania Maestro. Złoczyńca postanowił zgromadzić superbohaterów i superłoczyńców, którzy mogą swobodnie działać w świecie skażonym promieniowaniem. Wśród nich znalazł się Banner, który jednak wybrał samotne życie. Jak wyglądały jego pierwsze lata po przebudzeniu? Dowiemy się zapewne w drugim numerze komiksu "Maestro".

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel ogłosił skład nowej Fantastycznej Czwórki. Czy ta wersja pojawi się w filmach?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.