Hulkverine kontra pierwszy wróg Logana. Twórcy komiksu „Weapon H” składaja hołd klasycznemu numerowi „The Incredible Hulk”

Sergiusz Kurczuk
13.04.2018 13:17
2 - okładka Fot. materiały prasowe

W najnowszym numerze komiksu „Weapon H” dojdzie do konfrontacji głównego bohatera z pierwszym komiksowym przeciwnikiem Wolverine'a. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?

Niektórzy mogą nazywać to końcem pomysłów na dalsze przygody komiksowych superbohaterów Marvela, ale nie oszukujmy się, idea na zmiksowanie Hulka i Wolverine'a w jedną postać to mokry sen każdego fana superbohaterów. Najwidoczniej tak też pomyśleli twórcy herosa znanego jako Weapon H, potocznie zwanego Hulkverinem. Postać zadebiutowała na łamach komiksu „Totally Awesome Hulk” #21 z 2017 roku. Weapon H to najnowszy pomysł programu Weapon X. Żołnierz znany jedynie jako Clayton, trafił do ośrodka eksperymentującego na ludziach w ramach kary za niewykonanie rozkazu. Podczas misji miał spacyfikować mieszkańców wioski w dalekim zakątku świata. Zamiast tego zabił własnych ludzi, by oszczędzić wieśniaków. Znalazł się na stole operacyjnym i przemieniono go w hybrydę Hulka i Wolverine'a za pomocą połaczenia jego kodu genetycznego z DNA obu tych bohaterów. Clay otrzymał też szpony z adamantium. Hulkverine uciekł z ośrodka i postanowił wykorzystać swoje moce do czynienia dobra.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Weapon H #2

„Weapon H” #2 - Hulkverine kontra Wendigo

W pierwszym numerze serii „Weapon H” Clay nauczył się panować nad nowymi zdolnościami. W drugim numerze okazuje się, że na świecie znowu pojawiło się magiczne stworzenie znane jako Wendigo. Tym razem w trochę zmodyfikowanej wersji. Klasyczny Wendigo był duchem, który opanowywał człowieka dokonującego kanibalizmu. Tym razem mamy do czynienia z Ur-Wendigo, który jest o wiele wyższy i wygląda o wiele bardziej groteskowo. Walka między Weapon H i Ur-Wendigo to główna oś fabularna nowego numeru serii. Wszystkiemu przygląda się Dr. Strange, który jest zdziwiony pojawieniem się nowego Wendigo. Wyrusza z Sanctum Sanctorum, by dołączyć do bitwy. Nie obawia się jednak potwora, tylko Weapon H, który jest o wiele niebezpieczniejszy od bohaterów, po których odziedziczył moce. W przeciwieństwie do Hulka i Wolverine'a Clay w dość krótkim czasie opanował władzę nad swoimi zdolnościami.

181 - okładka Fot. foto: okładka The Incredible Hulk #181

Pojedynek Weapon H i Wendigo to odniesienia do komiksu, który przeszedł już do historii komiksu. Wendigo po raz pierwszy pojawił się na łamach „The Incredible Hulk” #162, ale dopiero historia opisana 19 numerów później sprawiła, że potwór zyskał sławę. Wszystko za sprawą debiutu Wolverine'a. Logan starł się w walce z Hulkiem i Wendigo. Sceny walki w śniegu pomiędzy Clayem i potworem do złudzenia przypominają klasyczny komiks z 1974 roku. Wendigo był pierwszym komiksowym wrogiem Wolverine'a i na przestrzeni lat jeszcze niejednokrotnie się z nim ścierał w walce. Co ciekawe X-Man niebawem powróci do życia. Czy dojdzie do konfrontacji Logana i Claya?

Jak zakończy się walka Weapon H z Ur-Wendigo? Czy Dr. Strange przekona się do nowego bohatera? Czy żona Claya odkryje prawdę o swoim mężu, który uznawany jest za zmarłego? Dowiemy się już niedługo. Premiera „Weapon H” #2 autorstwa Grega Paka, Cory'ego Smitha i Morry'ego Hollowella już 18 kwietnia 2018 roku. Niedawno pisaliśmy o innym zaskakującym połączeniu dwóch herosów - Ghost Ridera i Punishera. Na łamach „Avengers” pojawił się również Red Hulk w zbroi Iron Mana

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.