Pogoda
13.01.2020 12:30

Hummer powróci jako samochód elektryczny

Co za czasy, co za obyczaje – Hummer, symbol samochodów spalinowych z ogromnym zapotrzebowaniem na paliwo, szykuje się do powrotu na rynek. Tym razem ikona motoryzacji będzie jeździć cicho jak trusia, GMC szykuje go bowiem jako auta elektryczne.

Hummer
foto: Shutterstock

Hummer to cywilna wersja wojskowego HMMWV, samochodu służącego do transportowania żołnierzy. Samochód oznaczał się ogromnymi rozmiarami, ponadprzeciętnym zapotrzebowaniem na paliwo oraz praktycznym brakiem jakichkolwiek udogodnień dla kierowców i pasażerów.

Samochód został z miejsca pokochany przez bogaczy, którzy mogli za jego pomocą zademonstrować, jak duże mają ego. Stan majątkowy nie zawsze szedł do pary z umiejętnościami kierowców.

Kompilacja wypadków z udziałem Hummerów
Kompilacja wypadków z udziałem Hummerów
Przeczytaj także Kompilacja wypadków z udziałem Hummerów

Hummer stał się wrogiem numer jeden dla ekologów. Teraz czeka ich niespodzianka: GMC, do którego należy marka, szykuje wielki powrót samochodu. Tym razem w wersji elektrycznej.

Hummer jako samochód elektryczny. Konkurencja dla Tesli Cybertruck

Tesla zmieniła świat. Samochody elektryczne w ciągu jednej dekady przestały być ciekawostką, a stały praktycznymi i przyjaznymi środowisku pojazdami, do których należy przyszłość. Dni aut spalinowych są już policzone: cokolwiek samochody na benzynę robią, „elektryki” są w tym lepsze.

Pokazał to Elon Musk podczas premiery Tesli Cybertruck, czyli elektrycznego pick-upa projektowanego z myślą o używaniu go nie tylko na Ziemi, lecz także na Marsie.

Tesla Cybetruck
Tesla Cybetruck
Przeczytaj także Elon Musk pokazał Teslę Cybertruck. Samochód z innej planety

Rewolucja w motoryzacji to szansa zarówno dla nowych producentów, takich jak Tesla, jak i starych, nieco podupadłych marek, takich właśnie jak Hummer. Produkcja samochodów tej marki została wstrzymana w 2009 roku.

Wygląd elektrycznego Hummera ma być ujawniony podczas reklamy na Super Bowl. Samochód trafi do sprzedaży w 2022 roku, z pogłosek wynika, że można spodziewać się cen oscylujących wokół 90 000 dolarów.

Zobacz także: Jadąca bez kierowcy Tesla nie zatrzymała się na znaku „Stop”. Kto dostanie mandat? [WIDEO] 

Który samochód byście woleli?

Tagi: Gadżety