Hummer powróci jako samochód elektryczny

13.01.2020 12:30
Hummer powróci jako samochód elektryczny Fot. Shutterstock

Co za czasy, co za obyczaje – Hummer, symbol samochodów spalinowych z ogromnym zapotrzebowaniem na paliwo, szykuje się do powrotu na rynek. Tym razem ikona motoryzacji będzie jeździć cicho jak trusia, GMC szykuje go bowiem jako auta elektryczne.

Hummer to cywilna wersja wojskowego HMMWV, samochodu służącego do transportowania żołnierzy. Samochód oznaczał się ogromnymi rozmiarami, ponadprzeciętnym zapotrzebowaniem na paliwo oraz praktycznym brakiem jakichkolwiek udogodnień dla kierowców i pasażerów.

Samochód został z miejsca pokochany przez bogaczy, którzy mogli za jego pomocą zademonstrować, jak duże mają ego. Stan majątkowy nie zawsze szedł do pary z umiejętnościami kierowców.

Przeczytaj także

Hummer stał się wrogiem numer jeden dla ekologów. Teraz czeka ich niespodzianka: GMC, do którego należy marka, szykuje wielki powrót samochodu. Tym razem w wersji elektrycznej.

Hummer jako samochód elektryczny. Konkurencja dla Tesli Cybertruck

Tesla zmieniła świat. Samochody elektryczne w ciągu jednej dekady przestały być ciekawostką, a stały praktycznymi i przyjaznymi środowisku pojazdami, do których należy przyszłość. Dni aut spalinowych są już policzone: cokolwiek samochody na benzynę robią, „elektryki” są w tym lepsze.

Pokazał to Elon Musk podczas premiery Tesli Cybertruck, czyli elektrycznego pick-upa projektowanego z myślą o używaniu go nie tylko na Ziemi, lecz także na Marsie.

Przeczytaj także

Rewolucja w motoryzacji to szansa zarówno dla nowych producentów, takich jak Tesla, jak i starych, nieco podupadłych marek, takich właśnie jak Hummer. Produkcja samochodów tej marki została wstrzymana w 2009 roku.

Wygląd elektrycznego Hummera ma być ujawniony podczas reklamy na Super Bowl. Samochód trafi do sprzedaży w 2022 roku, z pogłosek wynika, że można spodziewać się cen oscylujących wokół 90 000 dolarów.

Zobacz także: Jadąca bez kierowcy Tesla nie zatrzymała się na znaku „Stop”. Kto dostanie mandat? [WIDEO] 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.