Huragan Laura dotarł do wybrzeży Ameryki. "Ściana wody sięgnie na wysokość dwóch pięter"

27.08.2020 13:24
Huragan Laura dotarł do wybrzeży Ameryki. "Ściana wody sięgnie na wysokość dwóch pięter" Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Przerażający Huragan Laura uderzył w wybrzeże Stanów Zjednoczonych.Żywioł oceniany jest na czwartą, w pięciostopniowej skali siły uderzenia i niszczy wszystko na swojej drodze.

Rok 2020 nie odpuszcza. Pożary w Australii, epidemia koronawirusa i przewidywany w związku z nią kryzys, pożar w Czarnobylu i wybuch aż 6 wulkanów na raz to tylko początek.

Huragan Laura dotarł do wybrzeży Ameryki

2020 rozpoczął się silnym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Turcję. Po wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i ogromnych pożarach w rejonie elektrowni w Czarnobylu, w Indonezji nastąpiła eksplozja sześciu wulkanów na raz, Afrykę i Indie nawiedziła wyjątkowo żarłoczna szarańcza, jakiej nie widziano tam od 25 lat.  21 czerwca 2020 rano wybuchł wulkan Merapi na wyspie Jawa w Indonezji. Chmura popiołu wzniosła się na wysokość 6 km. 15 sierpnia 2020 ogniste tornado nawiedziło Kalifornię.

Przeczytaj także

Huragan Laura jest jednym z najsilniejszych w historii, jaki uderzył w wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Epicentrum żywiołu zmierza w stronę granicy stanów Teksas i Luizjana. Wszystkie służby zostały postawione w stan alarmu na zagrożonych terenach. Obowiązkowe ewakuacje objęły 1,5 miliona ludzi.

Huragan Laura: 240 kilometrów na godzinę

Potężny żywioł czwartej kategorii (w pięciostopniowej skali) uderzył w stan Luizjana. Służby wystosowały ostrzeżenia, że może on być "nie do przetrwania" dla osób, które znajdą się na jego drodze w Zatoce Meksykańskiej.

Huragan Laura znajdzie się w pierwszej dziesiątce najsilniejszych huraganów, które jak dotąd dotarły do wybrzeży USA

- skomentował meteorolog CNN Tom Sater.

Poważne zniszczenia w Lake Charles. W wielu wieżowcach wybite zostały wszystkie okna. Niezliczona liczba budynków z zerwanymi dachami. Ogrom szkód

- przekazuje Jeff Piotrowski, amerykański łowca burz.

W niektórych rejonach wieje ekstremalnie silny wiatr, doszło do nagłych powodzi, występują sztormowe fale

- informuje Narodowe Centrum Huraganów USA.

Huragan Laura: "Ściana wody sięgnie na wysokość dwóch pięter"

Jak przewidują synoptycy, huragan może zepchnąć ścianę wody na 40 mil w głąb lądu, wiatr może przybrać prędkość nawet do 240 kilometrów na godzinę. Benjamin Schott z Narodowego Centrum Huraganów uważa również, że huragan może podnieść poziom wody nawet do 6 metrów. Oznacza to, że na brzegu ściana wody może sięgnąć dwóch pięter.

Mój rząd jest w stałym kontakcie ze służbami kryzysowymi Teksasu, Luizjany i Arkansas. Słuchajcie władz lokalnych. Jesteśmy z wami

- napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.

Niestety huragan Laura jest rekordowy również pod innym względem. To już siódmy huragan, który uderzył w tym roku w wybrzeże Stanów Zjednoczonych, co jest nowym rekordem. Według prognoz najbardziej ucierpi obszar w okolicy granicy między Teksasem a Luizjaną, a pod wodą może znaleźć się większość prowincji Parafia Cameron.

Źródło: CNN

Zobacz również: Czy przepowiednie o końcu świata spełniają się na naszych oczach? Oceńcie sami!

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.