Pogoda
27.12.2016 10:59

Hykker Fantasy LED – dyskotekowy głośnik z Biedronki. Czy warto go kupić?

Tańczy, śpiewa, recytuje, świeci LED-em i gotuje – nowy przenośny głośnik Hykker Fantasy LED oferuje odgrywanie muzyki okraszone świetlnym show. Czy opłaca się kupić głośnik Hykker z Biedronki za 39,99 zł?

Hykker Fantasy LED – dyskotekowy głośnik z Biedronki. Czy warto go kupić?
foto: materiały prasowe

40 zł za możliwość bezprzewodowego odgrywania muzyki przez Bluetooth nie wydaje się być wygórowaną kwotą – tym bardziej, że jeszcze w czerwcu 2016 roku w Biedronka sprzedawała głośnik (co prawda z wbudowanym radiem) Hykker Deep Sound za 50 zł. 

Najnowszym hitem polskiej marki stał się gramofon Hykker Vintage Sound w kształcie walizki, wyceniony na 159 zł – z Biedronek w całym kraju znikał szybciej, niż wypiekane w sieci sklepów bułeczki.

Nowy model ma przede wszystkim wyróżniać się barwnym akompaniamentem do odgrywanych utworów. Wbudowane diody LED mogą pracować w dwóch trybach – kaskadowym, w którym poszczególne kolory podświetlane są jeden po drugim, lub z tańczeniem barw w rytm ogrywanej muzyki.

foto: materiały prasowe

Do wyboru trybu pracy podświetlenia służy przycisk na górze obudowy w kształcie walca. Diody LED można także całkowicie wyłączyć, dzięki czemu słuchanie muzyki do snu nie będzie wiązało się z tęczowymi powidokami na powiekach.

Lekkie obawy budzą specyfikacje techniczne głośnika Hykker Fantasy LED – pasmo przenoszenia wynosi 250-13000 Hz, przez co duża część słyszalnych dla ludzkiego ucha częstotliwości (z zakresy 20-20000 Hz) nie będzie odgrywana.

Muzyka odtwarzana przez Hykker Fantasy LED nie ucieszy więc audiofilów – będzie jednak wystarczająco dobra (choć chwilami nieco za cicha), żeby grać w tle domowej imprezy. To właśnie takie zastosowanie dla głośnika widzi producent, zachwalając używanie swojego sprzętu na sylwestrowych domówkach.

Hykker Fantasy LED jest głośnikiem przenośnym nie tylko z nazwy – dzięki wbudowanemu akumulatorowi można go używać także z daleka od źródeł zasilania. Nie należy jednak nastawiać się na słuchanie muzyki przez cały wieczór, jako że pojemność zastosowanych ogniw wynosi 250 mAh – 10 razy mniej, niż w przeciętnym smartfonie.

Na obudowie głośnika Hykker Fantasy LED znajdują się przyciski umożliwiające sterowanie odtwarzaniem – wybór następnego lub powrót o poprzedniego utworu, rozpoczęcie i zatrzymanie odtwarzania – oraz pozwalające na odebranie lub odrzucenie połączenia telefonicznego (w przypadku, gdy gadżet sparowany jest ze smartfonem.

foto: materiały prasowe

Głośnik Hykker Fantasy LED stworzono w pięciu wersjach kolorystycznych obudowy - białej, czarnej, żółtej, turkusowej i bordowej.

Czy warto kupić głośnik Hykker Fantasy LED z Biedronki?

Jeśli szukacie gadżetu, który ma pomóc stworzyć zabawową atmosferę podczas domowej imprezy, Hykker Fantasy LED jest ciekawą i atrakcyjną propozycją. Sprzęt nie będzie zagłuszał prowadzonych rozmów (nie ma do tego wystarczającej mocy), a dzięki cichemu odtwarzaniu utworów w uszy nie będzie rzucać się największa wada głośników – okrojone pasmo przenoszenia dźwięku.

Używany sporadycznie jako tło dla imprezy sprawdzi się doskonale. Jako głośnik mający służyć codziennie będzie uwierał czasem niedoskonałościami w odgrywaniu dźwięku.

Kupisz sobie głośnik Hykker Fantasy LED?

Głośniki przenośne - jakie są ich zalety?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety