Hykker Fantasy LED – dyskotekowy głośnik z Biedronki. Czy warto go kupić?

Michał Tomaszkiewicz
27.12.2016 10:59
Hykker Fantasy LED – dyskotekowy głośnik z Biedronki. Czy warto go kupić? Fot. materiały prasowe

Tańczy, śpiewa, recytuje, świeci LED-em i gotuje – nowy przenośny głośnik Hykker Fantasy LED oferuje odgrywanie muzyki okraszone świetlnym show. Czy opłaca się kupić głośnik Hykker z Biedronki za 39,99 zł?

40 zł za możliwość bezprzewodowego odgrywania muzyki przez Bluetooth nie wydaje się być wygórowaną kwotą – tym bardziej, że jeszcze w czerwcu 2016 roku w Biedronka sprzedawała głośnik (co prawda z wbudowanym radiem) Hykker Deep Sound za 50 zł. 

Najnowszym hitem polskiej marki stał się gramofon Hykker Vintage Sound w kształcie walizki, wyceniony na 159 zł – z Biedronek w całym kraju znikał szybciej, niż wypiekane w sieci sklepów bułeczki.

Nowy model ma przede wszystkim wyróżniać się barwnym akompaniamentem do odgrywanych utworów. Wbudowane diody LED mogą pracować w dwóch trybach – kaskadowym, w którym poszczególne kolory podświetlane są jeden po drugim, lub z tańczeniem barw w rytm ogrywanej muzyki.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Do wyboru trybu pracy podświetlenia służy przycisk na górze obudowy w kształcie walca. Diody LED można także całkowicie wyłączyć, dzięki czemu słuchanie muzyki do snu nie będzie wiązało się z tęczowymi powidokami na powiekach.

Lekkie obawy budzą specyfikacje techniczne głośnika Hykker Fantasy LED – pasmo przenoszenia wynosi 250-13000 Hz, przez co duża część słyszalnych dla ludzkiego ucha częstotliwości (z zakresy 20-20000 Hz) nie będzie odgrywana.

Muzyka odtwarzana przez Hykker Fantasy LED nie ucieszy więc audiofilów – będzie jednak wystarczająco dobra (choć chwilami nieco za cicha), żeby grać w tle domowej imprezy. To właśnie takie zastosowanie dla głośnika widzi producent, zachwalając używanie swojego sprzętu na sylwestrowych domówkach.

Hykker Fantasy LED jest głośnikiem przenośnym nie tylko z nazwy – dzięki wbudowanemu akumulatorowi można go używać także z daleka od źródeł zasilania. Nie należy jednak nastawiać się na słuchanie muzyki przez cały wieczór, jako że pojemność zastosowanych ogniw wynosi 250 mAh – 10 razy mniej, niż w przeciętnym smartfonie.

Na obudowie głośnika Hykker Fantasy LED znajdują się przyciski umożliwiające sterowanie odtwarzaniem – wybór następnego lub powrót o poprzedniego utworu, rozpoczęcie i zatrzymanie odtwarzania – oraz pozwalające na odebranie lub odrzucenie połączenia telefonicznego (w przypadku, gdy gadżet sparowany jest ze smartfonem.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Głośnik Hykker Fantasy LED stworzono w pięciu wersjach kolorystycznych obudowy - białej, czarnej, żółtej, turkusowej i bordowej.

Czy warto kupić głośnik Hykker Fantasy LED z Biedronki?

Jeśli szukacie gadżetu, który ma pomóc stworzyć zabawową atmosferę podczas domowej imprezy, Hykker Fantasy LED jest ciekawą i atrakcyjną propozycją. Sprzęt nie będzie zagłuszał prowadzonych rozmów (nie ma do tego wystarczającej mocy), a dzięki cichemu odtwarzaniu utworów w uszy nie będzie rzucać się największa wada głośników – okrojone pasmo przenoszenia dźwięku.

Używany sporadycznie jako tło dla imprezy sprawdzi się doskonale. Jako głośnik mający służyć codziennie będzie uwierał czasem niedoskonałościami w odgrywaniu dźwięku.

Głośniki przenośne - jakie są ich zalety?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.