Hykker SmartyFit – tania inteligentna opaska z Biedronki

Michał Tomaszkiewicz
13.02.2017 10:04
Hykker SmartyFit – tania inteligentna opaska z Biedronki Fot. kadr z wideo

Policzy kroki i spalone podczas ruchu kalorie, zmierzy czas trwania snu i powiadomi o połączeniach przychodzących i SMS-ach – do Biedronki trafiła inteligentna opaska Hykker SmartyFit, wyceniona na 59,90 zł. Czy warto ją kupić?

Hykker – marka bliźniacza do myPhone – podczas współpracy z Biedronką prezentowała już kilka ciekawych gadżetów w równie interesujących cenach.

Sztandarowym przykładem jest tu gramofon Hykker Vintage Sound, który za cenę 159 zł dawał możliwość nie tylko odtwarzania, lecz także zgrywania do postaci cyfrowej nagrań z płyt winylowych. Ciekawie wyglądał także tani - wyceniony na 299 zł - projektor Hykker Vision 130.

13 lutego 2017 roku do popularnej sieci sklepów trafił inny gadżet producenta – inteligentna opaska Hykker SmartyFit. To jej powrót do Biedronki – była już oferowana (w cenie o 10 zł większej) niemal dokładnie rok temu.

Urządzenie zostało wycenione na połowę kwoty, jaką za podobny sprzęt liczą sobie inni producenci. Czy mamy do czynienia z prawdziwą okazją?

Co potrafi opaska Hykker SmartyFit?

Wszystkie standardowe funkcje inteligentnych opasek są przez inteligentny gadżet Hykkera obsługiwane – choć w nieco inny sposób. Jednym ze sposobów na zmniejszenie ceny było zrezygnowanie z obsługi dotyku – informacje wyświetlane są cyklicznie po naciśnięciu przycisku znajdującego się z boku gadżetu.

Hykker SmartyFit podaje informacje o przebytych krokach – tak jak w przypadku innych urządzeń tego typu, są to informacje przybliżone, obliczane na postawie danych z wbudowanego czujnika.

Dokładność pomiaru jest stosunkowo dobra – opaska nie potrafi co prawda rozróżnić, czy dany dystans został przez nas pokonany spacerem, czy biegiem (bądź też czy żywo gestykulowaliśmy ręką podczas siedzenia przy biurku), jej wskazania nie różnią się jednak znacznie od innych gadżetów tego typu.

Liczba kroków przeliczana jest na przebyty dystans (podawany w kilometrach) oraz spalone podczas aktywności kalorie. Żeby móc korzystać z tej funkcji, trzeba w towarzyszącą aplikację VeryFit sparować z opaską Hykker SmartyFit i podać o sobie podstawowe informacje – płeć, wzrost i wagę.

Po połączeniu ze smartfonem – wymagany jest Android w wersji przynajmniej 4.3 – na opasce pojawi się informacja o aktualnej godzinie i dniu tygodnia. Program pozwala na przeglądanie zbiorczych podsumowań mierzonej za pomocą opaski aktywności oraz wyznaczanie celów do osiągnięcia – na przykład liczby kroków do przejścia każdego dnia czy długości snu.

Ta ostatnia informacja jest dostępna wtedy, gdy na spoczynek udamy się z opaską na nadgarstku.

Hykker SmartyFit potrafi także pokazywać informacje o połączeniu przychodzącym – wyświetlany jest numer (bądź wpis z książki adresowej), włączane są także wibracje. Opaskę można także skonfigurować do pokazywania treści otrzymywanych SMS-ów czy wiadomości z komunikatorów.

Żeby odebrać telefon lub odpowiedzieć na otrzymany komunikat trzeba sięgnąć po telefon.

SmartyFit może służyć jako wyzwalacz do aparatu w smartfonie – robienie sobie zdalnych selfie staje się więc zdecydowanie łatwiejsze.

Czy warto kupić Hykker SmartyFit?

Inteligentna opaska wyceniona w Biedronce na 59,90 zł zainteresuje osoby, które chciałyby monitorować swoją aktywność, ale nie potrzebują od razu bardziej zaawansowanych informacji, takich jak na przykład dane o pulsie czy rozróżnienie typu ruchu (chód i bieg).

Hykker SmartyFit doskonale współpracuje z tańszymi smartfonami, a jej konstrukcja ( i brak ekranu dotykowego) sprawia, że nie powinna dać się zbyt łatwo uszkodzić. Atutem sprzętu jest też czas pracy na baterii – producent zapewnia, że opaska potrafi funkcjonować nawet przez tydzień od odłączenia od źródła zasilania. W praktyce – jeśli będziemy często sprawdzać nasze fitnessowe postępy – czas ten może skrócić się niemal o połowę.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Atrakcyjność opaski zwiększana jest przez możliwość pokazywania powiadomień i alarmowania użytkownika za pomocą wibracji, dzięki czemu Hykker SmartyFit spełnia swoje zadanie z nawiązką.

Jeśli szukacie gadżetu, który pozwoli Wam sprawdzać codzienną aktywność i przy okazji zaoferuje kilka dodatkowych funkcji - Hykker SmartyFit może być urządzeniem dla Was.

Kamery cyfrowe - którą wybrać?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.