Pogoda
20.12.2017 16:09

Hyperbook pokazał swoją pierwszą grę VR

Budzisz się z hibernacji i szybko dochodzisz do wniosku, że to nie jest przytulny rok 2044. Ludzkość wymarła, a światem rządzą roboty gotowe na wszystko, żeby pierwsza część zdania pozostała prawdą. 

Hyperbook pokazał swoją pierwszą  grę VR
foto: materiały prasowe

Tak przedstawia się fabuła REGENESIS Arcade – pierwszej gry Virtual Reality stworzonej przez Hyperbook Studio, programistyczne ramię producenta laptopów do gier. Wczesny dostęp do wersji DELUXE, kosztujące 36 złotych, otworzono na Steamie. W wersję Lite można pograć całkowicie za darmo - o ile oczywiście dysponuje się odpowiednio mocnym sprzętem.

"

Tworząc pierwszą produkcję, Hyperbook Studio czerpało z klasyków ery automatów, przenosząc klimat bezkompromisowej zabawy na grunt nowoczesnej technologii VR. Dzięki rozbudowanym algorytmom Sztucznej Inteligencji, różnym dla każdego typu wrogów, kolejne fale są nieprzewidywalne i wymagają od gracza ciągłej uwagi i odpowiedniego doboru wyposażenia. "

Obsługiwane są gogle HTC Vive, Oculus Rift i Windows Mixed Reality.

Czego można się spodziewać po polskiej produkcji? Przede wszystkim wartkiej akcji, którą mają gwarantować „niekończące się fale atakujących nas wrogów”.

Mocną stroną gry ma być dopracowana fizyka – autorzy zapewniają, że poszczególne typy broni będą zauważalnie różnić się zachowaniem. Gracz będzie miał do swojej dyspozycji między innymi gravity gun oraz – jak widać na trailerze – możliwość zmniejszenia siły ognia i zrezygnowania z trzymania broni w dwóch rękach na rzecz możliwości krycia się za tarczą (choć część broni ma być zarezerwowana dla płatnej wersji DELUXE, w wersji Lite jest ich 5).

Płatna wersja DELUXE przekonuje do siebie następującymi usprawnieniami:

  • zróżnicowani przeciwnicy w tym m.in: hordy małych robocich pająków
  • 8 powerup'ów
  • 6 map dla trybu Arcade
  • 3 typy pomocnych działek (GATLING, PLASMA and ROCKET TURRET)
  • 26 specjalnych ulepszeń do broni
  • globalny ranking oraz leaderboard'y

Jakby tego było mała, muzyka brzmiąca w zwiastunie tej wersji jest znacznie lepsza:

Podczas programu wczesnego dostępu gra ma być ulepszana według wskazówek graczy.

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry