Hyundai IONIQ – ceny w Polsce

07.09.2016 09:39
Hyundai IONIQ – ceny w Polsce Fot. materiały prasowe

Zdaniem południowokoreańskiej marki, IONIQ to pierwsze na świecie auto, w którym jedno nadwozie oferowane jest z trzema napędami – elektrycznym, hybrydowym i hybrydowym plug-in. Ile kosztuje w Polsce?

Na początek oferowana będzie hybryda wyceniona na kwotę zaczynającą się od 99 900 zł. IONIQ w takiej konfiguracji napędzany jest 4-cylindrowym silnikiem 1.6 GDI o mocy 105 KM, wspomaganym przez jednostkę elektryczną, generującą 43,5 KM, zasilaną przez akumulatory litowo-jonowo-polimerowe. To daje łączną moc układu 141 KM i 265 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Biegami żongluje dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia 6DCT o 6 przełożeniach. Zdaniem producenta, działa ona wyjątkowo szybko i płynnie, zapewniając dynamiczną i oszczędną jazdę.

Kolejne modele – hybrydowy plug-in i elektryczny – dołączą do oferty w najbliższej przyszłości. Na razie klienci będą musieli zadowolić się hybrydą dostępna w trzech specyfikacjach, które można uzupełnić o dodatkowe wyposażenie.

W wersji podstawowej przyszli właściciele będą mieli do dyspozycji systemy między innymi z zakresu bezpieczeństwa takie jak autonomiczny układ hamowania awaryjnego, aktywny asystent utrzymywania pojazdu na obranym pasie ruchu oraz asystent ostrzegający o obiektach znajdujących się w martwym polu. Zadbano również o takie udogodnienia jak tylną kamerę, aktywny tempomat, czujnik deszczu oraz dwustrefową klimatyzację. Kierowca do wyboru ma 3 tryby jazdy – Sport, Comfort i Eco.

Gwarancja baterii obejmuje okres 8 lat lub dystans 200 000 kilometrów. Same akumulatory znajdują się pod kanapą. Takie rozwiązanie pozwoliło na obniżenie środka ciężkości, co przekłada się na lepsze właściwości jezdne. Umożliwiło również na wygospodarowanie większej ilości przestrzeni w bagażniku – dostępnych jest aż 550 litrów.

Co ciekawe, pierwsze trzy litery nazwy IONIQ odwołują się do atomu jonu, wykorzystywanego w bateriach. IQ zaś ma symbolizować unikalność, co wskazuje na wyjątkową pozycję tego modelu w gamie południowokoreańskiego producenta i świadczy o zaangażowaniu firmy w ochronę środowiska i wzbogacenie oferty dla klientów.

Jak Wam się podoba ten model?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.