Hyundai IONIQ – coraz bliżej premiery

16.12.2015 13:39
Hyundai IONIQ – coraz bliżej premiery Fot. materiały prasowe

Południowokoreański koncern samochodowy opublikował dwa szkice zdradzające kształt nadwozia i wnętrza nowego pojazdu, który ma być napędzany wyłącznie alternatywnymi źródłami napędu. Jego debiut zapowiedziano na marzec 2016 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie.

IONIQ został opracowany zgodnie z ideą dbania o środowisko – ma się odznaczać niskim współczynnikiem oporu powietrza i przy tym oferować trzy warianty wyjątkowo oszczędnych jednostek napędowych – w pełni elektryczną, hybrydową i hybrydową plug-in. W tych dwóch ostatnich współpracują ze sobą silnik elektryczny i benzynowy. 

Producent obiecuje, że ich nowe auto zapewniać będzie dużo frajdy z jazdy. Towarzyszące prowadzeniu emocje ma zdradzać nowoczesna, opływowa i wyrazista stylistyka, podkreślająca ekologiczne aspiracje modelu. Nad przednim zderzakiem umieszczono osłonę chłodnicy o szcześciokątnym kształcie, której aktywne klapy odpowiednio nakierowują strumień powietrza, minimalizując opory stawiane przez Hyundaia. Kratownicę w grillu wykończono w czarnym, połyskującym kolorze.

W kokpicie dominują gładkie i eleganckie powierzchnie. Koreańczycy zapewniają, że wygospodarowano w nim dużo miejsca dla pasażerów, a wszelkie dostępne funkcje są bardzo intuicyjne w obsłudze. Nowoczesne i minimalistyczne wnętrze stworzono z ekologicznych materiałów.

Hyundai IONIQ (2) Fot. foto: materiały prasowe

Pierwsze trzy litery nazwy IONIQ odwołują się do atomu jonu (ion w j. angielskim oznacza jon), który jest wykorzystywany w bateriach. IQ zaś według Hyundaia symbolizować ma unikatową ofertę świadczącą o zaangażowaniu marki na rzecz środowiska i klientów.

Hyundai jest obecnie jednym z liderów w produkcji aut z alternatywnymi układami napędowymi. W 2013 roku Koreańczycy jako pierwsi na świecie rozpoczęli seryjną produkcję modelu ix35 napędzanego ogniwami paliwowymi.

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.