IEM 2018 wraca do Katowic, pula nagród 6 mln zł
Michał Tomaszkiewicz
25.10.2017 14:03
IEM 2018 wraca do Katowic, pula nagród 6 mln zł Fot. zrzut ekranu

Finały Intel Extreme Masters po raz kolejny zostaną rozegrane w katowickim Spodku, po raz pierwszy zawita tam także ESL ONE. Znamy daty największego święta e-sportowego w Polsce.

Rozgrywki zostały podzielone na dwa weekendy. Podczas pierwszego, czyli 24-25 lutego 2018, odbywać się będą rozgrywki DOTA2 (eliminacje do finałów The International), odwiedzić będzie także można IEM EXPO.

Organizatorzy zrezygnowali z turnieju LoL, argumentując to konfliktami z innymi rozgrywkami oraz odbywających się w czasie imprezy w Katowicach transferach.

2-4 marca 2018 to z kolei termin finałów mistrzostw w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. Odwiedzający będą mogli także zaznajomić się z prezentacją najnowszego sprzętu dla graczy w ramach IEM Expo. Łącznie ma to być 8000 metrów kwadratowych - co stanowi swoiste dopełnienie Poznań Game Arena oraz T-Mobile Warsaw Games Week.

foto: zrzut ekranu

Najwięcej zarobią gracze DOTA2 – do podziału będzie na nich czekać łącznie 3,4 mln zł. 2 mln przeznaczono na nagrody w mistrzostwach CS:GO, 900 tys. jest do wygrania w StarCrafta II.

Imprezę Intel Extreme Masters rozdzielono na dwa weekendy w 2017 roku. Formuła najwyraźniej się sprawdziła – przez katowicki Spodek przewinęło się ponad 170 000 widzów – gdyż zdecydowano się ją powtórzyć w 2018 roku.

Bilety trafią do sprzedaży 2 listopada 2017 roku – dają one prawo do wejścia do Spodka bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce osób, które święto graczy chcą odwiedzić za darmo.

Bilet jednodniowy wyceniono na 60 zł, karnet na 3 dni kosztuje 150 zł, wejściówki Premium z gwarantowanymi dobrymi miejscówkami dla widzów to już 500 zł. Najdroższy bilet, nazwany God Mode, przewiduje dostęp VIP do aren oraz dwa noclegi w hotelu – wyceniono go na 4000 zł.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.