Pogoda
28.02.2020 10:05

IEM 2020 bez udziału publiczności. Zgoda na imprezę masową wycofana 14 godzin przed startem mistrzostw

Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w jednej z największych na świecie imprez esportowych: Intel Extreme Masters 2020. Organizatorzy szacują, że w imprezie zamierzało pokazać się 170 000 osób, z których większość dotarła już do Katowic.

Intel Extreme Masterss w katowickim Spodku
foto: Tomasz Kawka/East News

Intel Extreme Masters na stale wpisał się do esportowego kalendarium. Mistrzostwa organizowane w katowickim Spodku z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę uczestników, którzy na święto graczy docierają praktycznie z całego świata.

Spora część z nich decydowała się na zakup płatnego biletu, uprawniającego do wejścia na halę Spodka bez konieczności odstania w kilkugodzinnej kolejce.

Astralis IEM Katowice 2019
Astralis IEM Katowice 2019
Przeczytaj także IEM Katowice 2019 – Astralis wielkim zwycięzcą Majora CS:GO

W związku z niebezpieczeństwem stwarzanym przez koronawirusa SARS-CoV-2 ESL Polska, organizator Intel Extreme Masters, podjął specjalne środki ostrożności. Wszyscy uczestnicy imprezy mieli być poddawani przy wejściu mierzeniu temperatury, a osoby z gorączką – jednym z objawów choroby COVID-19 – odsyłane z kwitkiem.

To nie wystarczyło Wojewodzie Śląskiemu, który na 14 godzin przed oficjalnym otworzeniem bram IEM 2020 dla publiczności zdecydował o cofnięciu zgody na zorganizowanie imprezy masowej.

IEM 2020 bez publiczności. Zakaz Wojewody Śląskiego

ESL Polska w związku z decyzją wojewody apeluje, żeby nie próbować dostać się na teren imprezy.

Organizatorzy spodziewali się, że w Spodku oraz sąsiadującej hali MCK, w której wystawiają się producenci gier oraz sprzętu dla graczy, w 2020 roku miało pojawić się około 170 000 osób.

ESL Polska zapowiedziała już, że właściciele biletów otrzymają zwrot pieniędzy. Zawiedzeni decyzją wojewody są także wystawcy, którzy zainwestowali w wykupienie miejsca na hali wystawienniczej.

Zanim IEM 2020 otrzymało zakaz wpuszczania publiczności, z uczestnictwa w imprezie zrezygnował Intel, tytularny sponsor. Producent procesorów tłumaczył to troską o zdrowie pracowników.

Zakaz został wydany na 14 godzin przed planowanym startem imprezy. Rozgrywki finałowe IEM 2020 miały zacząć się 28 lutego 2020 o godz. 10:00; zmagania najlepszych zespołów CS:GO i Starctaft 2 można oglądać tylko podczas transmisji online.

Zobacz także: Koronawirus w Łodzi. Senat ze specjalną sesją, Ministerstwo Zdrowia uspokaja 

Wybieraliście się na IEM 2020?

Tagi: Newsy koronawirus