IEM 2020 bez udziału publiczności. Zgoda na imprezę masową wycofana 14 godzin przed startem mistrzostw

28.02.2020 10:05
IEM 2020 bez udziału publiczności. Zgoda na imprezę masową wycofana 14 godzin przed startem mistrzostw Fot. Tomasz Kawka/East News

Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w jednej z największych na świecie imprez esportowych: Intel Extreme Masters 2020. Organizatorzy szacują, że w imprezie zamierzało pokazać się 170 000 osób, z których większość dotarła już do Katowic.

Intel Extreme Masters na stale wpisał się do esportowego kalendarium. Mistrzostwa organizowane w katowickim Spodku z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę uczestników, którzy na święto graczy docierają praktycznie z całego świata.

Spora część z nich decydowała się na zakup płatnego biletu, uprawniającego do wejścia na halę Spodka bez konieczności odstania w kilkugodzinnej kolejce.

Przeczytaj także

W związku z niebezpieczeństwem stwarzanym przez koronawirusa SARS-CoV-2 ESL Polska, organizator Intel Extreme Masters, podjął specjalne środki ostrożności. Wszyscy uczestnicy imprezy mieli być poddawani przy wejściu mierzeniu temperatury, a osoby z gorączką – jednym z objawów choroby COVID-19 – odsyłane z kwitkiem.

To nie wystarczyło Wojewodzie Śląskiemu, który na 14 godzin przed oficjalnym otworzeniem bram IEM 2020 dla publiczności zdecydował o cofnięciu zgody na zorganizowanie imprezy masowej.

IEM 2020 bez publiczności. Zakaz Wojewody Śląskiego

ESL Polska w związku z decyzją wojewody apeluje, żeby nie próbować dostać się na teren imprezy.

Organizatorzy spodziewali się, że w Spodku oraz sąsiadującej hali MCK, w której wystawiają się producenci gier oraz sprzętu dla graczy, w 2020 roku miało pojawić się około 170 000 osób.

ESL Polska zapowiedziała już, że właściciele biletów otrzymają zwrot pieniędzy. Zawiedzeni decyzją wojewody są także wystawcy, którzy zainwestowali w wykupienie miejsca na hali wystawienniczej.

Zanim IEM 2020 otrzymało zakaz wpuszczania publiczności, z uczestnictwa w imprezie zrezygnował Intel, tytularny sponsor. Producent procesorów tłumaczył to troską o zdrowie pracowników.

Zakaz został wydany na 14 godzin przed planowanym startem imprezy. Rozgrywki finałowe IEM 2020 miały zacząć się 28 lutego 2020 o godz. 10:00; zmagania najlepszych zespołów CS:GO i Starctaft 2 można oglądać tylko podczas transmisji online.

Zobacz także: Koronawirus w Łodzi. Senat ze specjalną sesją, Ministerstwo Zdrowia uspokaja 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.