IEM Katowice 2019 – Astralis wielkim zwycięzcą Majora CS:GO

Michał Tomaszkiewicz
03.03.2019 21:15
IEM Katowice 2019 – Astralis wielkim zwycięzcą Majora CS:GO Fot. kadr z wideo

Takiej imprezy jeszcze w Katowicach nie było – mistrzostwa świata w CS:GO rozgrywane w ramach Intel Extreme Masters 2019 po owocnych 13 latach zyskały rangę turnieju Major. W wielkim starciu zmierzył się Dawid z Goliatem: ENCE rzuciło rękawicę będącemu na fali Astralisowi.

Astralis to prawdziwy gigant sceny CS:GO – zespół w drodze do finału szedł jak burza, pokonując wszystkich przeciwników bez straty nawet jednej rundy. Team z pentagramem w logo od początku typowany był na faworyta IEM Katowice 2019,

ENCE z kolei to czarny koń imprezy, radzący sobie nadspodziewanie dobrze z wyżej notowanymi przeciwnikami – nie miał co prawda tak imponującej passy jak finałowy rywal, jednak i jemu zdarzała się prawdziwa deklasacja przeciwnika.

Dobra forma ENCE była tak dużą niespodzianką, że w oficjalnym sklepie na terenie Spodka po wybranym przez zespół półfinale zabrakło koszulek zespołu.

Finał IEM Katowice 2019 zaczął się niespodzianie – ENCE weszła w grę z przytupem, wygrywając dwa pierwsze starcia. Gdy już wydawało się, że szykuje się mała niespodzianka, Astralis po profesorsku skarcił pretendentów do tytułu, momentami wręcz ich ośmieszając i wychodząc na prowadzenie 3:2. Zespół ENCE zdołał jeszcze doprowadzić do remisu 3:3, potem jednak pierwsza runda zaczęła przebiegać zgodnie z oczekiwaniami publiczności, będąc praktycznie jednostronnym widowiskiem do stanu 11:4.

Zmiana stron przysłużyła się ENCE – zespół rzucił się w gonitwę i Astralisowi grunt zadrżał mocno pod myszkami, jako że tablica wyników pokazywała już 14:11. Mistrzowie zdołali się jednak otrząsnąć ze stuporu i pierwsza runda zakończyła się wynikiem 16:11 dla Astralis.

Przeczytaj także

Astralis zdominował IEM Katowice 2019

Druga tura była prawdziwym popisem Astralis – mistrzowie pokazali pretendentom, że droga do ich zdetronizowana nie będzie pod żądnym względem prosta. To była prawdziwa rzeź - pierwszy punkt ENCE zdołało zdobyć po tym, jak Astralis miało już na swoim koncie 10. Następne oczko ENCE zdobyło dopiero, gdy Astralis cieszyło się już 14 punktami.

iem_2019_astralis_02 Fot. foto: kadr z wideo

Skończyło się pogromem - ENCE udało się wyrwać mistrzom w decydującej rundzie tylko 4 punkty - Astralis wygrał potyczkę 16:4, a cały wielki finał IEM Katowice 2019 2:0, nie tracąc w trakcie finałów nawet jednego punktu.

IEM Katowice 2019 przeszedł do historii - to była już 6. odsłona wielkiego święta graczy i wszystko wskazuje na to, że na pewno nie ostatnia, jako że polski finał IEM na dobre wpisał się do harmonogramu światowego e-sportu.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.