Pogoda
13.02.2019 12:17

IEM Katowice 2019 będzie można obejrzeć na Facebooku

Intel Extreme Masters Katowice 2019, światowe święto fanów e-sportu, można będzie oglądać na żywo na Facebooku. Portal społecznościowy zdobył prawa do transmitowaniu wszystkich globalnych imprez organizowanych przez ESL.

IEM Katowice
foto: materiały prasowe

IEM Katowice to prawdziwy fenomen – w Spodku z roku na rok pojawia się coraz więcej widzów (ich liczba idzie już w setki tysięcy), a transmisje na żywo z meczy pomiędzy walczącymi o tytuł mistrzów świata drużynami oglądają przez internet miliony.

Taka liczba widzów to smakowity kąsek dla serwisów VoD – szczególnie takich, które mają coś do udowodnienia i ostrzą sobie żeby na rynek reklamowy zagarnięty w większość przez YouTube. Wśród nich jest Facebook, który bardzo by chciał, żeby oglądać na nim jak najwięcej materiałów wideo.

Jednym ze sposobów ma być przyciągnięcie widzów e-sportu – a IEM w Katowicach jest do tego doskonałą sposobnością.

IEM 2018 - Fnatic mistrzem CS:GO
IEM 2018 - Fnatic mistrzem CS:GO
Przeczytaj także IEM 2018 - Fnatic mistrzem CS:GO

IEM Katowice 2019 – stream na żywo na Facebooku

Facebook zdobył prawa do transmitowania IEM Katowice oraz innych turniejów organizowanych przez ESL, ale nie otrzymał na to wyłączności – oznacza to, że streamy z finałów można będzie oglądać także na innych platformach, w tym w serwisie YouTube.

Może to ucieszyć polskich widzów, którzy przyzwyczaili się do rodzimych komentatorów – transmisja realizowana przez Facebooka, dostępna w rozdzielczości Full HD i 60 klatkach na sekundę, będzie okraszona angielskim komentarzem.

Zobacz także: >> Facebook: serwis będzie nieczynny pod koniec lutego 2019 roku? <<

Oprócz turniejów Facebook pokaże także spotkania rozgrywane w ramach ESL Pro League – w tym przypadku można będzie także usłyszeć język portugalski.

"

ESL będzie udostępniał wiele możliwości doświadczania naszych wydarzeń online – łącznie z platformą Facebook Gaming, która dostarcza treści dla gwałtownie rosnącej publiczności. "

Transmisje z wydarzeń będą prowadzone przez Facebooka na poświęconych im kanałach:

  • facebook.com/watchIEM
  • facebook.com/watchESLOne
  • facebook.com/watch/ESLProLeagueCSGO

Facebook poważnie bierze się za zdobywanie widzów dla swojej platformy – serwis społecznościowy zapowiedział, że w tworzenie własnych treści zamierza zainwestować miliardy dolarów.

Jak oglądacie spotkania e-sportowe?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry