Pogoda
14.06.2019 10:09

IKEA naśmiewa się z Apple. Pokazała własnego Maka Pro

Apple z dumą zademonstrowało nowego Maka Pro. Kosztujący 6000 dolarów komputer szybko dorobił się przydomka tarki, gdyż wizualnie bardzo ją przypomina. Kuchenną ofensywą Apple zaniepokoiła się IKEA, która przeprowadziła reklamowy kontratak.

tarka IKEA
foto: materiały prasowe

Nowy Mac Pro to idealna maszyna dla specjalistów zajmujących się pracą z materiałem wideo. Komputer może być prawdziwą bestią, jeśli skonfiguruje się go z wykorzystaniem najsilniejszych dostępnych komponentów.

Uwagę internautów przykuła jednak nie wydajność, lecz wygląd nowego Maka Pro. Obudowa, która została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu wydajnego chłodzenia przepływających powietrzem, wygląda z przodu jak tarka.

Mac Pro 2019
Mac Pro 2019
Przeczytaj także Apple pokazało najszybszą tarkę na świecie. Za nowego Maca Pro trzeba zapłacić 5999 dolarów

Jakby tego było mało, okazało się, że wyceniony na 5000 dolarów monitor Apple Display Pro XDR sprzedawany jest bez nóżki, którą trzeba dokupić osobno za 999 dolarów. Tej wiadomości nie przyjęli dobrze nawet najwięksi fani producenta, którzy osobiście wybrali się na konferencję WWDC 2019, na której pokazano nowe produkty.

konferencja Apple
konferencja Apple
Przeczytaj także Apple nie lubi krytyki. Usuwa z sieci filmy pokazujące reakcje na nóżkę do monitora za 999 dolarów

Reakcja uczestników mówi wszystko. Apple nie jest z niej zadowolone, więc trzeba się spieszyć z oglądaniem tego fragmentu. Szybko znikają z sieci.

IKEA wyśmiewa Apple w reklamie

Szum wokół nowego Maka Pro postanowiła wykorzystać IKEA. W siec pojawiła się reklama, na której przeciwstawiono komputer Apple oraz tarkę szwedzkiego producenta.

Widać na niej, że wyglądem oba produkty rzeczywiście nie różnią się za bardzo. IKEA dodaje jeszcze pikanterii kolejną grafiką, na której dodaje, że jej tarka została zaprojektowana z myślą o jabłkach.

ikea_apple_tarka_02

Apple regularnie brane jest na celowniki konkurentów. Samsung „zaorał” korporację reklamą, na której bezlitośnie wyliczył wszystkie niedogodności, z jakimi muszą żyć fani marki. Ostateczny cios zadała fryzura klienta czekającego w kolejce po odbiór nowego modelu.

Zobacz także: Samsung zaorał iPhone'y bezlitosną reklamą 

Która tarka bardziej przydałaby się Wam w domu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Apple