IKEA urządziła mieszkanie dla bezdomnych w Krakowie. Kolejna odsłona pięknej akcji charytatywnej

01.07.2020 12:56
IKEA urządziła mieszkanie dla bezdomnych w Krakowie. Kolejna odsłona pięknej akcji charytatywnej Fot. materiały prasowe Open Media

IKEA i Dzieło Pomocy św. Ojca Pio połączyły siły, dzięki czemu kolejne mieszkanie dla osób w kryzysie bezdomności jest już gotowe do przyjęcia lokatorów. 

To już dziewiąte mieszkanie przeznaczone dla osób bezdomnych, za powstanie którego odpowiada Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu przekazanemu przez krakowski oddział sklepów IKEA, osoby nieposiadające dachu nad głową będą mogły poczuć atmosferę domu. Szwedzka sieć sklepów pomogła również w odpowiednim wyposażeniu łaźni i garderoby, z których na co dzień korzystają osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności. 

IKEA urządziła mieszkanie dla bezdomnych w Krakowie. Kolejna odsłona pięknej akcji charytatywnej

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi w Krakowie już dziewięć mieszkań, w których osoby bez dachu nad głową przygotowują się do samodzielnego życia. W dotychczasowych ośmiu mieszkaniach przebywa obecnie ponad 30 osób. Każda z nich ma swój pokój i jest objęta fachową pomocą zespołu specjalistów, w skład których wchodzą pracownicy Dzieła.

Przeczytaj także

W najnowszym mieszkaniu zamieszka wkrótce 3 mężczyzn. To właśnie tu trafiły meble i wyposażenie od IKEA Kraków. W ich skład wchodzą m.in. szafy, stoły, krzesła, tekstylia, naczynia czy garnki. Szwedzka sieć na wsparcie osób w kryzysie bezdomności przekazała łącznie ponad 900 produktów

O tej fantastycznej współpracy opowiedziała Justyna Nosek z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio:

Łączy nas więcej niż mogłoby się wydawać. Zarówno Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, jak i IKEA, dbają o dom w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa. Nie sposób opisać słowami wyrazu twarzy i emocji, które towarzyszą osobie bezdomnej, przekraczającej próg mieszkania, które odtąd będzie jej bezpieczną przystanią. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki IKEA to miejsce będzie dodatkowo pięknie wyposażone w nowe meble, tekstylia czy przybory kuchenne.

Sieć sklepów wsparła również miejską łaźnię i garderobę, przekazując na ich rzecz zapas ręczników i koszy na pranie. Nie jest to pierwsza pomoc, jaką w trakcie trwania epidemii koronawirusa IKEA Kraków udzieliła osobom dotkniętym bezdomnością. W kwietniu osoby bez dachu nad głową dostały od sklepu szwedzkiej sieci komplety pościeli, koce, pojemniki na żywność i spryskiwacze do środków dezynfekcyjnych.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.