Pogoda
01.07.2020 12:56

IKEA urządziła mieszkanie dla bezdomnych w Krakowie. Kolejna odsłona pięknej akcji charytatywnej

IKEA i Dzieło Pomocy św. Ojca Pio połączyły siły, dzięki czemu kolejne mieszkanie dla osób w kryzysie bezdomności jest już gotowe do przyjęcia lokatorów. 

Foto: materiały prasowe Open Media
Foto: materiały prasowe Open Media

To już dziewiąte mieszkanie przeznaczone dla osób bezdomnych, za powstanie którego odpowiada Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu przekazanemu przez krakowski oddział sklepów IKEA, osoby nieposiadające dachu nad głową będą mogły poczuć atmosferę domu. Szwedzka sieć sklepów pomogła również w odpowiednim wyposażeniu łaźni i garderoby, z których na co dzień korzystają osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności. 

IKEA urządziła mieszkanie dla bezdomnych w Krakowie. Kolejna odsłona pięknej akcji charytatywnej

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi w Krakowie już dziewięć mieszkań, w których osoby bez dachu nad głową przygotowują się do samodzielnego życia. W dotychczasowych ośmiu mieszkaniach przebywa obecnie ponad 30 osób. Każda z nich ma swój pokój i jest objęta fachową pomocą zespołu specjalistów, w skład których wchodzą pracownicy Dzieła.

Zdumiewające znalezisko na dnie Bałtyku
Zdumiewające znalezisko na dnie Bałtyku
Przeczytaj także Zdumiewające znalezisko na dnie Bałtyku. Jedyny taki egzemplarz na świecie

W najnowszym mieszkaniu zamieszka wkrótce 3 mężczyzn. To właśnie tu trafiły meble i wyposażenie od IKEA Kraków. W ich skład wchodzą m.in. szafy, stoły, krzesła, tekstylia, naczynia czy garnki. Szwedzka sieć na wsparcie osób w kryzysie bezdomności przekazała łącznie ponad 900 produktów

O tej fantastycznej współpracy opowiedziała Justyna Nosek z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio:

"

Łączy nas więcej niż mogłoby się wydawać. Zarówno Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, jak i IKEA, dbają o dom w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa. Nie sposób opisać słowami wyrazu twarzy i emocji, które towarzyszą osobie bezdomnej, przekraczającej próg mieszkania, które odtąd będzie jej bezpieczną przystanią. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki IKEA to miejsce będzie dodatkowo pięknie wyposażone w nowe meble, tekstylia czy przybory kuchenne. "

Sieć sklepów wsparła również miejską łaźnię i garderobę, przekazując na ich rzecz zapas ręczników i koszy na pranie. Nie jest to pierwsza pomoc, jaką w trakcie trwania epidemii koronawirusa IKEA Kraków udzieliła osobom dotkniętym bezdomnością. W kwietniu osoby bez dachu nad głową dostały od sklepu szwedzkiej sieci komplety pościeli, koce, pojemniki na żywność i spryskiwacze do środków dezynfekcyjnych.

monety groszowe
monety groszowe
Przeczytaj także Chciał zapłacić grzywnę sądową jednogroszówkami. Musiał wezwać policję, bo kasjerki nie chciały przyjąć monet
Tagi: Newsy