IMAX z dostawą do domu

Michał Tomaszkiewicz
29.06.2016 13:30
IMAX z dostawą do domu Fot. materiały prasowe

Netflix może się schować – IMAX umożliwia zamówienie do domu kompletnego kina. Wystarczy mieć wolny pokój i zbyt dużo pieniędzy.

Oferta, która kierowana była do tej pory do krezusów z Chin i innych krajów azjatyckich, trafia także do Europy. Każdy chętny z odpowiednio zasobnym portfelem może zamówić sobie do domu zminiaturyzowaną, mieszcząca od kilku do 40 osób salę kinową IMAX.

Na wyposażeniu znajdują się dwa projektory 4K, potrafiące wyświetlać obraz 2D i 3D. Nad ich prawidłowym działaniem mają czuwać specjaliści – przedsiębiorstwo obiecuje codzienne dokonywanie kalibracji zarówno sprzętu pokazującego obraz, jak i odtwarzającego dźwięki.

W aspekcie audio IMAX obiecuje zainstalowanie swojego własnego systemu dźwięku przestrzennego. Jeśli chodzi o ekran, ma on zajmować maksymalnie dużo przestrzeni – producent mówi o obrazie „od podłogi do sufitu i od ściany do ściany”.

Autorem projektu domowej sali kinowej jest Theo Kalomirakis – w zależności od jej wersji i gustu kupującego, można zamówić różne opcje wykończenia.

Sala IMAX ma umożliwiać oglądanie hitów filmowych w chwili, gdy wchodzą one do kin. Wystarczy tylko dokupić odpowiednie urządzenie, które w bezpieczny i zaszyfrowany sposób będzie pobierać i wyświetlać filmy na domowym ekranie. Wersja, która jest sprzedawana w Chinach, wymaga przy uruchamianiu autoryzacji odciskiem palca właściciela.

Instalacja może służyć nie tylko jako kino – IMAX zachwala swoje rozwiązanie mówiąc o prostym w obsłudze centrum multimedialnym, pozwalającym na oglądanie telewizji, odtwarzanie tytułów na Blu-ray, granie, a nawet organizowanie sesji karaoke. Nie powinno być też problemów z uruchomieniem materiałów z Netfliksa i YouTube’a.

W portfolio IMAX znajdują się dwie wersje domowej sali kinowej. Edycja podstawowa, nazwana Palais, może zajmować maksymalnie 75 metrów kwadratowych i kosztuje 400 000 dolarów. Jeśli taki zestaw jest zbyt mały, aby ugościć rodzinę oraz przyjaciół, za okrągły milion USD można zakupić IMAX Private Theatre Platinum, mogący pomieścić do 40 osób.

Producent zapowiedział także rychłe wprowadzenie do sprzedaży prywatnej sali kinowej w wersji budżetowej – Prestige ma być o połowę mniejszy niż Palais, ale też i o 50% tańszy.

Koszt IMAX Home Premier - urządzenia umożliwiającego oglądanie nowości filmowych - to 10 000 dolarów. Za zorganizowanie seansu we własnym kinie właściciele będą musieli dodatkowo płacić – stawka ma wynosić 500 dolarów za projekcję.

Ciekawą alternatywą dla osób, które nie dysponują akurat wolnym milionem dolarów może być Screening Room – usługa polegająca na wypożyczaniu do oglądania w domu premier filmowych wyświetlanych w kinach. Urządzenie ma kosztować 150 dolarów, a uzyskanie dostępu do wybranego tytułu na 48 godzin wyceniono na 50 dolarów. W cenę wliczone są 2 tradycyjne bilety, gdyby użytkownik zapragnął obejrzeć film na dużym kinowym ekranie.

Innym sposobem na domowe oglądanie filmów ma być gadżet opracowany przez Royole-X, reklamowany jako mobilna sala kinowa, a będący po prostu półotwartym hełmem z dobrej jakości wyświetlaczem i wbudowanymi słuchawkami.

Którą z tych 3 opcji chcielibyście mieć w domu?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.