Pogoda
06.11.2018 14:58

INEA sprezentowała klientom symetryczne łącza

Z okazji Gimme Fiber Day, czyli międzynarodowego dnia światłowodu do domu, INEA przygotowała dla swoich klientów niespodziankę – od tej pory wszystkie obsługiwane przez operatora łącza FTTH są symetryczne. Bez żadnych dodatkowych opłat.

światłowód
foto: materiały prasowe

INEA specjalizuje się w łączach światłowodowych dostarczanych wprost do domów użytkowników końcowych – z usług operatora korzysta ponad 90 000 klientów, głównie w rodzimej dla przedsiębiorstwa Wielkopolsce.

Wszyscy oni odstali od swojego dostawcy internetu prezent – dzięki decyzji INEI mogą pobierać i wysyłać dane z dokładnie taką samą maksymalną przepustowością.

Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA, w ciekawy sposób komentuje podjętą przez operatora decyzję:

"

Wiemy, że dla wielu naszych klientów wysyłanie plików jest równie ważne, jak ich pobieranie. Jeśli technologia coś umożliwia, to my chcemy to udostępniać naszym klientom i stąd pomysł na tę zmianę. "

Jak podkreśla INEA, łącze symetryczne wprowadzone zostało do oferty na stałe, bez żadnych dodatkowych opłat czy warunków – wszyscy dotychczasowi klienci otrzymali po prostu przyspieszenie uploadu do górnego limitu swojej oferty.

INEA rusza ze światłowodem na podbój Polski

Wielkopolski operator koncentrował się do tej pory na rozwijaniu w swoich bezpośrednich okolicach – nowa strategia zakłada jednak konkurowanie na poziomie ogólnopolskim. Ruszyła już budowa nowych sieci szkieletowych, między innymi w województwach mazowieckim i lubelskim, a start świadczenia usług w tych regionach zapowiedziany jest na 2019 rok.

INEA wprowadziła polski komercyjny internet do światowej czołówki – operator umożliwia zakupienie do domu symetrycznego łącza o przepustowości 10 Gb/s. Tak szybka sieć oferowana jest tylko w kilku miejscach na całym świecie – a w Unii Europejskiej tylko w naszym kraju.

Nowi użytkownicy światłowodu do domu INEA będą teraz mogli korzystać z jednego z 5 pakietów: 100/100 Mb/s, 300/300 Mb/s, 600/600 Mb/s, 1/1 Gb/s lub 10/10 Gb/s.

A Wy macie symetryczne łącza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet