„IT Startup” - nowa gra karciana, w której zajmujesz się firmą informatyczną

Kamil Kacperski
13.02.2018 16:16
„IT Startup” - nowa gra karciana, w której zajmujesz się firmą informatyczną Fot. materiały prasowe

Na początku lutego 2018 roku na portalu Wspieram.to ruszyła akcja crowdfundingowa projektu „IT Startup - Gra Karciana”: gra karciana osadzona w humorystycznym świecie IT.

Projekt w 24 godziny zebrał 32 246zł. Pierwotny cel (10 000zł) został zebrany w niecałe cztery. Jednym z progów wsparcia akcji było wykupienie loga firmy na pudełku z grą. Wszystkie 3 sloty na logo za 1999zł zostały wykupione w paręnaście godzin od startu akcji.

W „IT Startup” gracze są firmą/start-upem informatycznym. To gra karciana, w której zagrywa się karty programistów (developerów), którzy budują projekt. Karty wiedzy wzmacniają programistów (mogą oni sobie przekazywać wiedzę). Karty działu HR pozwalają na podbieranie developerów przeciwnikowi oraz zdobywanie zasobów dla firmy (dobieranie kart).

Do tego dochodzą sytuacje karty akcji (karty te dają bonusy pracownikom, albo sabotują firmę konkurencji), by całość była ciekawa i interaktywna. W „IT Startup” wygrywa się dzięki efektywnemu wykorzystaniu zasobów i sprytnemu sabotowanie planów konkurencji. To gra dla 2-4 graczy. Istnieje również alternatywny tryb gry 2 vs 2. Talia do gry jest wspólna (jak np. w UNO).

„IT Startup” - gra o byciu informatykiem

Celem gry jest dokończenie projektu – wygrywa gracz, który dokończy projekt w mniejszą ilość tur (albo bardziej rozbuduje projekt w tej samej turze). Dokończenie projektu to zdobycie odpowiedniej ilości punktów.

Elementy gry to: 64 karty (41 unikalnych), 32 żetony do liczenia zasobów, 32 czerwone kosteczki do oznaczania wypalenia pracowników, 1 kostka k6 do losowania początkowych zasobów (każdy gracz otrzymuje oczywiście tyle samo), woreczki na karty/żetony/kosteczki, drukowana instrukcja gry oraz pudełko.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy polskie karcianki osiągały spore sukcesy - począwszy od zainspirowanego Obcym Nemesis, przez podsianą mitologią nordycką Valhallę, na wiedźmińskim Gwincie kończąc, każda z gier zarobiła setki tysięcy złotych i wzięła rynek szturmem. A Wy zagraliście w którąś z nich?

Grę można zakupić od 19 zł (w wersji do samodzielnego wydruku). Wersja wydrukowana będzie kosztować od 59 zł. „IT Startup” możecie wspomóc na ich stronie wspieram.to.pl.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.