Pogoda
24.03.2020 14:05

Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie przełożone na 2021 rok

Stało się. Pod naciskiem ze strony sportowców i krajowych organizacji sportowych, organizatorzy letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio postanowili przełożyć imprezę.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie przełożone na 2021 rok
foto: shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Jak podaje CNN, premier Japonii Shinzo Abe przekazał, że osiągnął porozumienie z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomasem Bachem. W jego wyniku przeniesiono Igrzyska Olimpijskie na rok 2021. Premier kraju wyjaśnił, że lato 2021 to ostatni termin, kiedy igrzyska mogą się odbyć zgodnie z podpisaną wcześniej umową.

Igrzyska Olimpijskie przełożone na 2021 rok

Według CNN, szef japońskiego rządu podkreślił, że pandemia powoduje, że sportowcy nie mają możliwości się przygotować do Igrzysk. Są problemy w przygotowaniem w wielu dyscyplinach, a zawodnicy nie mogą nawet trenować swoich sportów. Organizatorzy poszli za przykładem niemal wszystkich największych lig sportowych i postanowili przenieść imprezę na 2021 rok.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną przełożone? Japonia walczy z koronawirusem
Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną przełożone? Japonia walczy z koronawirusem
Przeczytaj także Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną przełożone? Japonia walczy z koronawirusem

O przeniesienie Igrzysk prosili nie tylko sportowcy, ale również komitety olimpijskie różnych krajów - w tym i Polski. Na razie nie potwierdzono oficjalnie konkretnej nowej daty Igrzysk Olimpijskich, jednak możemy być niemalże pewni, że wydarzenie odbędzie się dopiero w 2021 roku. 

Pandemia koronawirusa zablokowała na świecie większość sportowych rozgrywek na najwyższym poziomie. Zawieszono działania europejskich lig piłkarskich z angielską, hiszpańską i włoską na czele. Przerwano Ligę Mistrzów i Ligę Europy, przełożono EURO 2020 na rok 2021, zawieszeniu uległo również NBA. 

Spotify
Spotify
Przeczytaj także Muzycy proszą Spotify o potrojenie tantiem ze streamingu. Chcą tym pokryć straty z odwołanych koncertów
Tagi: Newsy koronawirus