Pogoda
30.03.2020 14:56

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Jest nowa oficjalna data wydarzenia

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił nową datę igrzysk olimpijskich w Tokio. Kiedy się odbędą?

Igrzyska
foto: shutterstock.com

W związku z nieustającą pandemią koronawirusa cierpi niemal każda gałąź gospodarki. Ograniczenia skutkują odwołaniem wszystkich imprez masowych zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Niektóre wydarzenia takie jak festiwal Glastonbury Festival czy Eurowizja potrzebują zbyt długiego czasu przygotowań, aby mogły odbyć się w terminie, nawet jeśli do tego czasu wzrost zakażeń koronawirusem ustanie. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o wydarzenia sportowe.

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Kiedy się odbędą?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął niedawno decyzję o przełożeniu jednej z najważniejszych imprez sportowych na świecie. Organizatorzy nie podali wówczas konkretnej daty wydarzenia, jednak spekulowano, że do rozgrywek dojdzie latem 2021 roku.

Hel
Hel
Przeczytaj także Hel zaprosi lekarzy na darmowy wypoczynek dziękując im za walkę z epidemią

Aktualnie znamy już oficjalną datę igrzysk olimpijskich. W poniedziałek 30 marca 2020 roku ogłoszono, że wydarzenie odbędzie się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku. Organizatorzy na czele z Thomasem Bachem zdecydowali o dacie podczas specjalnej telekonferencji, która umożliwiła im negocjacje bez zbędnego łamania zasad kwarantanny.

Jednocześnie poinformowano także o dacie paraolimpiady. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 sierpnia - 5 września 2021 roku.

Posłuchaj podcastu

Zobacz też: Koronawirus: kolejne zakazy rządowe. Dotyczą sklepów i miejsc pracy

Tagi: koronawirus