Pogoda
30.07.2020 10:04

Ile czasu potrzeba na obejrzenie całego Netfliksa? To równowartość 256 podróży na Księżyc i z powrotem

Netflix to król platform streamingowych. Ile czasu potrzeba, żeby obejrzeć wszystkie treści dostępne w tym popularnym serwisie? Podpowiadamy, że całe lata.

Netflix
foto: Reporters / STG/REPORTER

Od razu ostrzegamy! Jeśli jakiś znajomy będzie chciał się założyć, że nie obejrzycie całego Netfliksa, nie próbujcie wchodzić w ten układ, nawet jeśli oferowałby milion dolarów. No chyba że nie macie nic innego do roboty i dysponujecie wehikułem czasu. Najnowsze badania podały dokładny czas potrzebny na obejrzenie wszystkich treści dostępnych na tej niezwykle popularnej platformie streamingowej.

Netflix - ile czasu potrzeba na obejrzenie wszystkich treści z biblioteki platformy?

Coraz częściej problemem współczesnego widza nie jest już odległość do najbliższego kina, wygórowana cena biletów, czy brak wartościowej pozycji w repertuarze, tylko znalezienie serialu godnego binge-watchingu.

Daredevil
Daredevil
Przeczytaj także Ile osób w Polsce uprawia binge-watching? Poznaliśmy wyniki badań

Przesycenie seriali na popularnych platformach streamingowych sprawia, że naprawdę trudno odszukać tytuł, który nie okaże się rozczarowaniem. Dla wielu osób Netflix jest miejscem, w którym można znaleźć nie tylko najlepsze filmy i seriale oryginalne, ale również moc niezapomnianej klasyki kina i telewizji. A ilość produkcji dostępnych w bazie platformy robi naprawdę duże wrażenie.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Netflix pozwany! "Król tygrysów" zostanie usunięty z platformy?

Być może z tego powodu serwis Reviews.org, postanowił zaprząc do roboty starą dobrą statystykę i policzyć ile czasu potrzeba, żeby obejrzeć wszystko, co ma do zaoferowania Netflix. Według obliczeń platforma ma w swojej ofercie więcej treści niż Hulu i Disney+ razem wzięte. Na Netfliksie znajduje się ponad 5000 produkcji oryginalnych, co już robi wrażenie. Po doliczeniu wszystkich filmów, programów i seriali spoza Netfliksa, czas na obejrzenie wszystkich tytułów można liczyć w latach. 

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix za darmo na 1000 miesięcy! Co trzeba zrobić, żeby dostać darmową subskrypcję?

Jak podaje Reviews.org, gdyby ktoś zdecydował się na obejrzenie wszystkiego, co w momencie pisania artykułu ma w swojej bazie Netflix, potrzebowałby 36 667 godzin, czyli 4 lat, dwóch miesięcy i 8 dni. To ekwiwalent 256 podróży na Księżyc i z powrotem. Jest to oczywiście sytuacja niemożliwa do spełnienia, ponieważ oferta platformy dynamicznie się zmienia - jedne tytuły przychodzą, inne odchodzą. Jedyną stałą są produkcje oryginalne, których jednak też przybywa z miesiąca na miesiąc.

Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II
Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II
Przeczytaj także Weź udział w maratonie "Harry'ego Pottera" i zgarnij cztery tysiące złotych

Poza tym śmiałek musiałby poświęcić tyle czasu na oglądanie non stop, co jest fizycznie niemożliwe, więc wyzwanie zdecydowanie rozciągnęłoby się w czasie. Dodatkowo ta przyjemność kosztowałaby 700 dolarów, czyli ponad 2,5 tysiąca złotych - tyle wyniosłaby ponad 4-letnia subskrypcja Netfliksa. Co ciekawe, według statystyk portalu, przeciętny użytkownik Netfliksa ogląda rocznie jedynie 2% treści dostępnych dla subskrybentów serwisu.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Łatwy sposób na anulowanie subskrypcji Netfliksa. Teraz platforma zrobi to za ciebie

Powyższe obliczenia powinny więc skutecznie odstraszyć każdego, kto byłby w stanie przyjąć hipotetyczny zakład z pierwszego akapitu tego teksu. Pozornie obejrzenie całego Netfliksa brzmi jak zakład marzeń, szczególnie dla osób, które nałogowo oglądają kolejne odcinki seriali. W rzeczywistości jest to jednak niemożliwe do spełnienia postanowienie, przypominające karę mitycznego Syzyfa.

Obejrzelibyście całego Netfliksa?

serwis VoD
serwis VoD
Przeczytaj także Podatek od Netfliksa wchodzi w życie 1 lipca 2020. Rząd przemycił go w Tarczy Antykryzysowej 3.0

Zobacz też: Netflix - nowości na sierpień

Tagi: Newsy Netflix